Tinklalapio logotipas
Grįžti

Būsimų studentų laukia naujovės: viena jų nustebino net ekspertus
event 2018-04-16 domain tv3.lt

Būsimų studentų laukia naujovės: viena jų nustebino net ekspertus

Bendrasis priėmimas į aukštąsias Lietuvos mokyklas prasidės birželio 1 dieną. Būsimų studentų laukia naujovės. Viena jų nustebino net ilgametę patirtį turinčius aukštųjų mokyklų atstovus.

Šiemet norintiems gauti brandos atestatą, privaloma išlaikyti 2 brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros bei vieną laisvai pasirinktą.

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad pritarus Lietuvos universitetų rektorių konferencijai, kovo mėnesį buvo patvirtintas mažiausias stojamasis konkursinis balas, stojantiesiems į aukštąsias mokyklas.

Jis šiemet šiek tiek kilsteltas. Universitetuose bus 3,6, o kolegijose – 2 balai. 2017 metais universitetai į valstybės finansuojamas studijas galėjo priimti surinkusius ne mažiau nei 3, kolegijos – ne mažiau nei 1,6 stojamojo balo.

Pretenduojantieji gauti valstybės finansavimą abiturientai, šiemet kaip ir pernai būtinai turės būti išlaikę bent 3 brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį – jeigu stoja į universitetus, valstybinį arba mokyklinį – jeigu stoja į kolegijas); užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) ir matematikos brandos egzaminą (išskyrus stojančiuosius į menų studijas).

Daugiau skaitykite čia.