Tinklalapio logotipas
Grįžti

Chemijos mokytojams ir mokyklų vadovams. Svarbu!
event 2018-06-29 domain Ugdymo plėtotės centras

Chemijos mokytojams ir mokyklų vadovams. Svarbu!

Ugdymo turinio informacinėje sistemoje „Ugdymo sodas“ paskelbti metodiniai patarimai apie cheminių medžiagų naudojimą bendrojo ugdymo mokyklose. Juose rasite ir rekomenduojamų cheminių reagentų kiekvienoje ugdymo pakopoje sąrašus.

Atkreipiame dėmesį, kad pateikiami rekomenduojamų cheminių medžiagų, reikalingų bendrosioms ugdymo programoms įgyvendinti, sąrašai. Mokyklos turėtų atlikti jau turimų medžiagų inventorizaciją ir pasitikrinti, ar tarp jų nėra nuodingų medžiagų. Jei pateikto sąrašo išvadoje nurodyta, kad medžiaga „nenuodinga, kai“, ji gali būti laikoma tik nurodytos koncentracijos tirpalu (tik tokios koncentracijos ir mažesnės koncentracijos ji yra nenuodinga). Medžiagos, kurių išvada yra „nenuodinga“, gali būti laikomos ir grynos, ir tirpalai (jų koncentracija neribojama). Mokykloje nebūtinai turi būti būtent šios medžiagos arba visos nuo pirmos iki paskutinės. Mokytojai laisvai gali keisti vienas medžiagas kitomis ir sėkmingai atlikti tiriamuosius darbus. Jei mokykloje esančių medžiagų nėra šiame sąraše, reikia patikrinti pagal CLP reglamentą, ar jos nenuodingos.

Jei galvojate, kad kuris nors labai svarbus cheminis reagentas neįtrauktas į sąrašus, parašykite el. paštu: ausra.gutauskaite@upc.smm.lt, ir sąrašus papildysime. Atnaujinus bendrąsias programas, bus atnaujinti ir cheminių reagentų sąrašai.