Tinklalapio logotipas
Grįžti

D. Zubrus: vaikystėje net negalvojau, kad iš sporto galėsiu užsidirbti
event 2018-05-04 domain Alfa.lt

D. Zubrus: vaikystėje net negalvojau, kad iš sporto galėsiu užsidirbti

Daugiau nei tūkstantį rungtynių stipriausioje planetos ledo ritulio lygoje sužaidęs ir vienu geriausių visų laikų Lietuvos sportininkų pripažintas Dainius Zubrus (39 m.) įsitikinęs ­– geriausia užsiimti tuo sportu, kuriam jauti vidinį pašaukimą.

Jaunystėje D. Zubrus išbandė daug sporto šakų: plaukimą, tenisą, aktyviai žaidė krepšinį ir futbolą, tačiau niekam nejautė tokios aistros ir traukos, kaip ledo rituliui.

„Pradėjau, kai man buvo 6 metai. Brolis nusivedė į čiuožyklą, kurioje galėjau su vyresniaisiais žaisti bent kelis kartus per savaitę. Man labai patiko ši sporto šaka, ji tiesiog prilipo – atsirado noras treniruotis ir žaisti kaip tik įmanoma geriau“, – TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ prisiminė sportininkas.

Ledo ritulio žvaigždė pasakojo, kad labiausiai šiame sporte jį žavi greitis ir fizinis aktyvumas – neretas, tiesiogiai pamatęs šį žaidimą, užsikabina ir įsitraukia.

Laimingas bedarbis

D. Zubrus yra patyręs ir gražių laimėjimų, ir skaudžių pralaimėjimų. Pastarieji grūdino labiausiai: „Daugiausia išmokau iš savo pralaimėjimų. Po varžybų prašydavau galimybės peržiūrėti žaidimo įrašus, stebėdavau savo klaidas ir galvodavau, ką galiu daryti kitaip.“

Dabar, kai aktyvi D. Zubraus sportinė karjera baigta ir kai save jis ėmė vadinti laimingu bedarbiu, ledo ritulininkas jėgas atiduoda šalies rinktinei. „Kai girdi himną, kai matai vėliavą ir visus kartu, apima nepaaiškinamai geras ir tikrai nepakartojamas jausmas“, – atviravo sportininkas.

Pašnekovo teigimu, dvi svarbiausios augančio žaidėjo savybės – noras žaisti ir troškimas tobulėti. „Pasirinkta sporto šaka turi patikti, iš vidaus turi kilti noras ja užsiiminėti. Kai niekas nemato ar kai tik užšąla kokia bala, čiuožinėk iki sutemų. Man taip buvo ir tikiu, kad dabar tuo užsiimantys vaikai mane supranta“, – sakė TV laidos pašnekovas.

Daugiau skaitykite čia.