Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dalius Misiūnas: Ko reikia, kad gabiausi sugrįžtų?
event 2017-09-08 domain 15min.lt

Dalius Misiūnas: Ko reikia, kad gabiausi sugrįžtų?

Kai buvo paskelbta, kiek šiemet Lietuvoje yra absolventų, iš egzaminų gavusių po 5 ar 4 šimtukus, pagalvojau, kad tokių moksleivių yra net mažiau nei olimpiečių, atstovavusių Lietuvai paskutinėse olimpinėse žaidynėse. Šie moksleiviai kaip ir olimpinį lygį pasiekę sportininkai yra jauni išskirtinių talentų žmonės, kurie gali garsinti Lietuvos vardą.

Kaip susigrąžinti šimtukininkus?

Kaip tik neseniai turėjau galimybę su dalimi šių gabių moksleivių susitikti ir pabendrauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuriame kasmet dalyvauja pažangiausi vyresniųjų klasių mokiniai iš Lietuvos miestų ir miestelių. Daugelis jų šį pavasarį paliko mokyklų suolus ir nuo rudens žengs į naują gyvenimo etapą – pradės studijuoti universitetuose. Vienas iš klausimų, kurį uždaviau moksleiviams susitikimo metu, buvo apie tai, kiek iš jų pasirinko studijas užsienio aukštosiose mokyklose. Galima nuspėti, kad į viršų pakilo didelė dalis auditorijos rankų.


Viena vertus, jaunimo pasirinkimas studijuoti užsienyje yra natūralus procesas vis globalesniame pasaulyje, kurio nei galima, nei reikia riboti. Jiems atviros galimybės studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose, rinktis tas specialybes, kurių Lietuvos universitetai galbūt kol kas pasiūlyti net negali. Tai gali būti didelis privalumas ir Lietuvai, nes toks jaunimas grįš su nepaprastai vertingu žinių, idėjų, patirčių bagažu.

Visą straipsnį skaitykite čia.