Tinklalapio logotipas
Grįžti

Darbdaviai priimtų net 14 tūkst. šių specialistų: moterys graibstyte graibstomos
event 2018-05-18 domain Delfi.lt

Darbdaviai priimtų net 14 tūkst. šių specialistų: moterys graibstyte graibstomos
Moteris informacinių technologijų industrijoje tebelaikoma tikra retenybe – daugeliui atrodo savaime suprantama, kad programuoti labiau priimtina programuotojams, o ne programuotojoms. Kas lėmė tokią drastišką lyčių persvarą profesijoje, kuri šiandien laikoma viena pelningiausių?

Nekalbame apie programuotojas, į kurias moterys norėtų lygiuotis
 
Esame įpratę girdėti, kad įmonėse absoliučią daugumą kolektyvo programuotojų sudaro vyrai. O kokia iš tiesų šiandien stebima programuotojų lyčių persvara? Pavyzdžiui, JAV programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge Group“ moterys sudaro 22 proc. viso kolektyvo.
 
Įmonės Žmonių ir organizacijos vystymo direktorė bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentė Raimonda Alonderienė mano, kad dėl šio atotrūkio kalčiausi yra visuomenėje atgyvenę stereotipai ir įkvepiančių autoritetų trūkumas.
 
Specialistės teigimu, ankstyvame amžiuje mergaičių ir berniukų susidomėjimas tiksliaisiais mokslais yra labai panašus. Situacija keičiasi, kai vyresniame amžiuje jie susiduria su visuomenės stereotipais, kurie viską skirsto į „mergaičių“ ir „berniukų“ reikalus.
 
„Pokytis įvyksta, kai tėvai, visuomenė (ne)sąmoningai suorientuoja mergaites į neva labiau moteriškus būrelius ir užsiėmimus – šokius, baletą, dailę. Natūralu, kad įdirbis ir susidomėjimas mažėja, kai nėra skatinamas ar jį bandoma sumenkinti sakant, jog „mergaitėms čia – ne vieta“, – sako R. Alonderienė.
 
Daugiau skaitykite čia.