Tinklalapio logotipas
Grįžti

Darželių ir mokyklų meniu – kardinalūs pokyčiai: ką nuo šiol valgys mūsų vaikai?
event 2018-06-06 domain Delfi.lt

Darželių ir mokyklų meniu – kardinalūs pokyčiai: ką nuo šiol valgys mūsų vaikai?

Sveika mityba – iššūkis ne tik šeimoms, bet ir mokymo įstaigoms. Nuo sovietmečio įsigalėję prasti mitybos įpročiai, remiantis vien kalorijomis ir trimis maistinėmis medžiagomis – baltymais, riebalais ir angliavandeniais – nuvedė viešąjį maitinimą į aklavietę.

Sveikos gyvensenos ir mitybos entuziastai pagaliau iškovojo pokyčius ir, po keleto metų intensyvaus darbo, pagaliau sulaukėme įstatymo pasikeitimų. Kokie pasikeitimai įsigalios mokyklose nuo rugsėjo pirmosios? Ar visi pakeitimai į gerąją pusę?

Vaikų maitinimo naujoves apžvelgia sveikatai palankaus vaikų maitinimo iniciatorė, knygos „Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys“ autorė, maisto technologė ir mitybos specialistė Raminta Bogušienė, rašoma pranešime spaudai.

Į darželius nuo rugsėjo – jokių užkandžių

Vaikai darželiuose dažnai nevalgo jiems patiekiamo maisto. Kodėl taip nutinka? Jei prieš pietus vaikai užkandžiauja – valgo sausainius ar saldainius, po to nevalgo nei sriubos, nei salotų. Nes saldumynai gadina natūralų skonio suvokimą ir sveikas maistas vaikui tampa neskanus. Blogiausia, kad vaikas negauna maisto medžiagų – tik menkavertes kalorijas. Todėl įstatyme nurodytų produktų neštis nebebus galima. Tėveliai galės įdėti vaikams uogų, vaisių, daržovių ar kitų sveikatai palankių produktų.

Daugiau skaitykite čia.