Tinklalapio logotipas
Grįžti

Daug žadanti nauja metų pradžia
event 2017-08-24 domain Diena.lt

Daug žadanti nauja metų pradžia

Mokinių skaičius išaugo

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Andrašūnienė teigė, kad labiausiai vaikų skaičius šiemet išaugo antrose–aštuntose klasėse. Šiuos pokyčius esą kažkiek lėmė emigrantų sugrįžimas, taip pat Klaipėdos mokyklas galės lankyti ne tik miesto, bet ir kitų savivaldybių vaikai.

Į pirmąsias klases šiais metais ateis beveik 2 tūkst. pirmaklasių. Nors lyginant su praėjusiais metais pirmokų bus 50 mažiau, tačiau bendras visų mokinių skaičius mokyklose išaugo daugiau nei puse tūkstančio.

"Šiais metais Klaipėdoje mokyklas baigė 1350 dvyliktokų, o pirmokų ateina beveik 2 tūkstančiai. Štai dėl ko įvyko tas didysis pokytis. Tendencijos geros", – sakė A.Andrašūnienė.

Tiesa, šiuos mokslo metus pradės 40 abiturientų mažiau nei pernai. Pastebima ir kita tendencija – labiausiai šiemet pasipildė progimnazijos ir pagrindinės mokyklos.

Padaugėjo 5–8 klasių mokinių, todėl suformuotas papildomas 21 klasių komplektas. Po kelerių metų esą pradės situacija keistis ir gimnazijose, jose mokinių skaičius esą taip pat pradės augti.

Švietimo sistemos pertvarka

Daugiau skaitykite čia:

Diena.lt