Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dėl prastų rezultatų neskuba kaltinti moksleivių: bedė į kitą problemą
event 2018-05-11 domain Lrytas.lt

Dėl prastų rezultatų neskuba kaltinti moksleivių: bedė į kitą problemą

Kone pusės Lietuvos 8–10 klasių mokinių matematikos žinios – tragiško lygio. Panaši situacija stebima kalbant apie fiziką, chemiją bei lietuvių kalbą. Žurnalo „Reitingai“ pristatyti duomenys rodo, kad moksleivių žinios pasiekė dramatišką lygį, o tai gali būti siejama su netikėtomis aplinkybėmis.

Žurnalo „Reitingai“ žurnalistė Jonė Kučinskaitė sakė sulaukusi moksleivių tėvų laiškų ir skambučių, raginančių pažvelgti ne tik į pasiekimų patikrinimų vertinimą, bet ir į einamuosius pažymius.

„Tėvai atkreipia dėmesį, kad labai dažnai pusė arba net du trečdaliai visų vaikų gauna neigiamą kontrolinio darbo įvertinimą. Nepaisant to, nesustojama prie tos neišmoktos temos ir imama nauja matematikos, chemijos ar fizikos tema, o tada vėl pusė ar trečdalis klasės gauna neigiamus pažymius“, – apie situaciją mokykloje kalbėjo J.Kučinskaitė.

Pusė mokinių nepasiekia 7 balų

Peržiūrėjus einamuosius moksleivių pažymius akivaizdu, kad yra dėl ko sunerimti. „Reitingų“ pateikti elektroninio dienyno „Tamo“ duomenys rodo, kad 51,8 proc. aštuntokų matematikos žinios negali būti vertinamos septynetu dešimtbalėje sistemoje. Ne geresnė situacija ir devintos, dešimtos klasės.

Panaši situacija kalbant apie fizikos, chemijos ir lietuvių kalbos žinias.

Daugiau skaitykite čia.