Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dėmesio mokiniams ir mokytojams: nuo rugsėjo 1 d. – neišvengiami pokyčiai
event 2018-06-26 domain tv3.lt

Dėmesio mokiniams ir mokytojams: nuo rugsėjo 1 d. – neišvengiami pokyčiai

Šalies mokyklose masiškai trūksta pedagogų, o ypač – gamtos mokslų. Ministerija surado išeitį. Tas pats mokytojas galės vaikus mokyti ne vieno, o dviejų, ar net trijų dalykų, net jei tokios specialybės diplomo ir neturi.

Mokytojai džiaugiasi galimybe daugiau užsidirbti, tačiau patenkinti ne visi. Moksleivių tėvai abejoja, ar mokytojams nepritrūks kvalifikacijos mokyti vaikus niekuomet nedėstytų dalykų.

Paskutinės mokslo metų dienos palydėtos staigmenomis ir naujovėmis, kurių nuo rugsėjo pirmosios sulauks mokytojai ir, žinoma, vaikai. Viena iš jų – galimybė pedagogui mokyti kelių disciplinų dalykus.

Nėra fizikų, biologų, chemikų

„Lietuvių kalba ir literatūra yra labai susiję dalykai su istorija, tai praktiškai mes taip ir darom. Integracija vyksta ir su istorija, ir su daile, ir su tikyba, ir su kuo nori. Aš atskirų pamokų neturiu, bet jeigu būtų galimybė, ir būtų būtinybė, visiškai man būtų smagu, ir istoriją, ir dailę dėstyti“, - sakė mokytoja.

Tokiu būdu ministerija tikina sprendžianti mokytojų trūkumą. Štai lietuvių mokytoja Edita sako kad, vaikus mokyti ne vien lietuvių kalbos, o pavyzdžiui, ir istorijos, tikrai norėtų. Tokia naujovė įsigalioja nuo rugsėjo pirmosios dienos. Labiausiai mokytojų trūksta gamtos mokslų srityse. Nėra fizikų, biologų, chemikų. Tad, pavyzdžiui, biologijos mokytojas turės galimybę vesti ir fizikos, o gal ir chemijos pamokas. Tai nuspręs mokyklos vadovas, išanalizavęs mokytojo kompetenciją. Ir iš tiesų, mokytojai tokios dvigubos naštos nebijo.
Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/964574/demesio-mokiniams-ir-mokytojams-nuo-rugsejo-1-d-neisvengiami-pokyciai

Tokiu būdu ministerija tikina sprendžianti mokytojų trūkumą. Štai lietuvių mokytoja Edita sako kad, vaikus mokyti ne vien lietuvių kalbos, o pavyzdžiui, ir istorijos, tikrai norėtų.

Tokia naujovė įsigalioja nuo rugsėjo pirmosios dienos. Labiausiai mokytojų trūksta gamtos mokslų srityse. Nėra fizikų, biologų, chemikų. Tad, pavyzdžiui, biologijos mokytojas turės galimybę vesti ir fizikos, o gal ir chemijos pamokas. Tai nuspręs mokyklos vadovas, išanalizavęs mokytojo kompetenciją. Ir iš tiesų, mokytojai tokios dvigubos naštos nebijo.

Daugiau skaitykite čia.