Tinklalapio logotipas
Grįžti

Diskusijų festivalių sėkmės fenomenas: tiesioginių pokalbių poreikis skaitmeniniame amžiuje
event 2018-05-07 domain Delfi.lt

Diskusijų festivalių sėkmės fenomenas: tiesioginių pokalbių poreikis skaitmeniniame amžiuje
Vargu ar 1968-ųjų liepą Visbio mieste, užsilipęs ant atviros sunkvežimio priekabos ir rėžęs kalbą keliems šimtams žmonių, tuometinis Švedijos švietimo ministras Olofas Palme įtarė, jog duoda pradžią ypatingam reiškiniui Europoje – demokratijos festivaliams.

Jau penkis dešimtmečius gyvuojantis Švedijos diskusijų forumas „Almedalsveckan“ nepraranda populiarumo. Maža to, iš jo įkvėpimo semiasi net septyni Skandinavijos ir Baltijos šalių diskusijų festivaliai, tarp jų – ir lietuviškasis „Būtent!“, šių metų rugsėjo 7–8 d. Birštone vyksiantis jau antrą kartą.

Pritraukia tūkstančius dalyvių
 
Savo gyvavimo pradžioje gvildenęs išskirtinai politines temas, ilgainiui švedų „Almedalsveckan“ (liet. „Almedalio savaitė“) atsivėrė ir nepolitinėms organizacijoms, verslui, pilietinėms iniciatyvoms ir pan. Šiandien tai – didžiulis, net 8 dienas trunkantis, diskusijų forumas, kasmet į Visbį pritraukiantis apie 40 000 lankytojų.
 
Diskusijų, arba demokratijos, festivalių virusu švedai pamažu užkrėtė visą Šiaurės ir Baltijos šalių regioną. Šiuo metu, be jau minėtos Švedijos, demokratijos festivaliai vyksta Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Islandijoje ir Lietuvoje. Visus aštuonis festivalius jungia demokratijos festivalių platforma (Democracy Festival Platform), skirta dalintis patirtimi ir gerąja praktika tarpusavyje, taip pat – skatinti panašias, demokratijos ir diskusijų kultūrą palaikančias bei stiprinančias, iniciatyvas kitose šalyse. 2017 m. 8 renginiai bendrai pritraukė apie pusę milijono lankytojų.
 
Daugiau skaitykite čia.