Tinklalapio logotipas
Grįžti

Druskininkiečiai: siekdami mokinių ugdymo(si) sėkmės, kuriame darnius santykius
event 2018-04-18 domain Lyderių laikas

Druskininkiečiai: siekdami mokinių ugdymo(si) sėkmės, kuriame darnius santykius

Įgyvendinant nacionalinį švietimo projektą „Lyderių laikas 3“, balandžio 10 d. Druskininkuose organizuotas mokyklų lyderystės iniciatyvų renginys, kurio metu aptartos socialinės-emocinės kompetencijos kaip įrankis, leidžiantis kurti darnius darbinius santykius mokyklose siekiant platesnio bendradarbiavimo dėl mokinių sėkmės.

Renginio pradžioje buvo parodytas trumpas filmukas apie tai, kas ir kaip keičiasi kiekvienoje savivaldybės mokykloje ar darželyje, įsibėgėjant įvairioms projekto „Lyderių laikas 3“ veikloms. Projekto dalyviai džiaugėsi, kad kuriasi naujos savitarpio pagalbos grupės, užtikrinančios efektyvesnę komunikaciją, greitesnį problemų sprendimą, plėtojama draugiškos organizacijos kultūros idėja, skatinanti skirti daugiau laiko visiems susitikti ir neskubant susitarti dėl svarbiausių dalykų, labiau pažinti kolegas, mokytis vieniems kitais labiau pasitikėti, atvirai, konstruktyviai bendrauti. Projekte dalyvaujančiose ugdymo įstaigose išbandomos įvairios iniciatyvos, kuriomis siekiama padėti mokytojams organizuoti kokybišką vaikų ugdymą, analizuojama, kokios sąlygos reikalingos, kad kiekvienas mokytojas imtųsi iniciatyvos, jaustųsi labiau atsakingas ir įsitraukęs siekiant bendrų mokyklos ar darželio tikslų.

druskininku iniciat reng1 20180410

druskininku iniciat reng2 20180410                                 

Renginyje dalyvavo Saulius Jovaišas, verslo ir vadybos konsultantas, laidų kūrėjas, knygos „Boso valanda“ autorius. Įdomus, charizmatiškas lektorius vedė praktinę paskaitą apie iššūkius šiuolaikinėje organizacijoje ir kartu su 100 dalyvių iš visų savivaldybės švietimo įstaigų siekė atsakyti į šiuos klausimus: Ko dabartiniai darbuotojai tikisi iš savo vadovų ir vieni kitų? Koks vadovo elgesys didina darbuotojų efektyvumą? Kokie yra efektyvaus bendradarbiavimo principai ir praktinis jų pritaikymas kuriant maksimalią pridėtinę organizacijos vertę? Kaip kurti ilgalaikius ir produktyvius santykius kasdienėje darbinėje aplinkoje? „Viskas padaroma darymo būdu“, – teigė lektorius. – Aš nepasakysiu Jums nieko, ko Jūs patys nežinote, – tiesiog VEIKITE!“

druskininku iniciat reng3 20180410

druskininku iniciat reng4 20180410

Renginio organizatoriai, dalyviai ir Saulius Jovaišas dalijosi svarbia išmintimi:

1. Nuolat priminkite sau, kodėl tai, ką darote, yra svarbu. 
2. Fiksuokite mažus ir didelius savo laimėjimus. 
3. Niekada nepraleiskite progos padaryti ką nors gera. 
4. Pasitikėkite „avansu“. 
5. Nepatarinėkite, jei niekas neprašo. Klausykitės. 
6. Visada norėkite kitam tik gero. 
7. Būkite pozityvūs – įžvelkite galimybes. 
8. Raskite tai, kas jus džiugina ir padeda atsipalaiduoti. 
9. Jauskitės atsakingi, ne kalti. 
10. Nepamirškite: vaikai – ne pavaldiniai.

druskininku iniciat reng6 20180410

Renginio dalyviai dėkoja Druskininkų savivaldybei ir projekto „Lyderių laikas 3“ rengėjams, finansavusiems prasmingą renginį ir sudariusiems galimybę kiekvienam įsivertinti savo tikslus, pasvarstyti apie kasdienės darbinės veiklos prasmę.