Tinklalapio logotipas
Grįžti

Druskininkuose šurmuliavo antroji edukacinių idėjų mugė
event 2018-04-25 domain Lrytas.lt

Druskininkuose šurmuliavo antroji edukacinių idėjų mugė

Praėjusią savaitę Druskininkų Jaunimo užimtumo centre vyko antroji edukacinių idėjų mugė „Kokybiškas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vaikui – raktas į jo sėkmę“. Mugę organizuojantys Druskininkų savivaldybė, Lietuvos švietimo pagalbos asociacija ir Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“ kvietė ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovus, jų pavaduotojus, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus, švietimo pagalbos specialistus dalintis savo sėkmės istorijomis. Jau antrus metus organizuojamas renginys, skirtas išskirtinai ikimokykliniams bei priešmokykliniam sektoriui, kurio metu patirtimi dalijosi daugybė ikimokyklinio ugdymo specialistų.

Skirtingose mugės zonose vyko konferencija, atviros ugdymo veiklos bei edukacinių priemonių pristatymas. Konferencijoje pedagogai pristatė pranešimus, organizuota metodinių priemonių paroda ir aktyvūs vaikų ugdymo metodų demonstracija. Pastebėjus, kad pastaraisiais metais švietimo įstaigose daugėja vaikų, turinčių specialių poreikių, šiemetinėje mugėje buvo pristatyti keli pranešimai, kaip užtikrinti tokių vaikų efektyvų ugdymąsi. Pranešimas „Darbas su vaikais – autistais: priemonės ir metodais“ sulaukė daugiausiai komentarų ir klausimų. Konferencijoje taip pat ieškota būdų, kaip netradiciškai į vaikų ugdymo procesą įtraukti tėvus. Pedagogai sakė, kad viena svarbiausių sąlygų norint, kad ryšys su tėvais būtų gyvas ir efektyvus –yra palanki bendradarbiavimui atmosfera įstaigoje, kuomet tėvai jaučiasi laukiami, su jais tariamasi priimant sprendimus, planuojant veiklas, jie kviečiama stebėti ugdymo procesą, dalyvauti šventėse.

Daug dėmesio sulaukė ir mugės zona skirta priemonėms ir metodams, tačiau bene didžiausias šurmulys vyko trečiajame aukšte, kurioje buvo įrengta „Vaikų zona“. Čia atskirose 3 erdvėse vaikams organizuoti japoniškų konstruktorių užsiėmimai, visi noriai bandė lietuvių autorių „Vienaragis.lt“ sukurtus stalo žaidimus. Daug pedagogų dėmesio sulaukė atviros ugdomosios veiklos, kuriose dalyvavo Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos mokiniai ir lopšelio – darželio „Žibutė“ auklėtiniai. Gerąja patirtimi dalijęsi pedagogai pristatė įvairias ugdymo turinio integravimo galimybes. Ypatingai įdomiai pristatytos užduotys vaikų dėmesiui bei pastabumui lavinti – sportinių estafečių metu vaikai turėjo įsiminti knygos puslapio numerį, sudėlioti priemones tam tikra seka ar atrasti tos pačios kojinės porą. Išradingas ugdymo priemones sukūrė Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“ pedagogės, kurios pristatė kompleksines priemones vaikų sensorikai – pojūčiams lavinti.

Daugiau skaitykite čia.