Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dvyliktokai įsiutę: antros klaidos anglų kalbos egzamine neatleis – grasina mitingu
event 2018-05-09 domain tv3.lt

Dvyliktokai įsiutę: antros klaidos anglų kalbos egzamine neatleis – grasina mitingu

Viešojoje erdvėje pasirodė abiturientų skundai dėl anglų kalbos valstybinio brandos egzamino. Šiemet jį laikyti buvo pasirinkę 20 634 kandidatai. Lietuvos mokyklose jis buvo laikomas praėjusį šeštadienį. O šiandien jau pasirodė net užuominos apie galimą peticiją ar mitingą.

Abiturientai socialiniuose tinkluose dalinosi nusivylimu, kad anglų kalbos egzamino klausymo užduoties viena dalis buvo itin prastos garso kokybės. O paskelbtas įrašas Nacionalinio egzaminų centro (NEC) internetiniame puslapyje, neva skiriasi nuo buvusio įrašo egzamine.

Mokiniai informuoti kaip elgtis

Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė portalui tv3.lt sakė, kad egzamino vykdymo instrukcijoje yra nurodyta, kaip reikia elgtis egzamino metu, jeigu mokinius netenkina garso kokybė ar garsumas.

„Pradžioje įrašo yra tekstas, kurio metu visada sureguliuojamas garsas. Jeigu kažkas netinka, mokinys gali sakyti. Jeigu trikdžiai atsiranda egzamino metu, tai pagal tvarką, egzamino vykdytojai klausymo dalies vykdymą gali nutraukti ir paleisti iš naujo, ar pakeisti garso plokštelę ir grotuvą.

Esant problemoms, klausymo testas nutraukiamas, ši dalis perkeliama į pabaigą, kol tuo tarpu mokiniai atlieka skaitymo ir rašymo užduotimis. Be abejo, pridedamas ir papildomas laikas“, – sakė S. Vingelienė.

Daugiau skaitykite čia.