Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dvyliktokė sunerimusi: viena anglų egzamino užduotis sukėlė įtarimų
event 2018-05-09 domain Delfi.lt

Dvyliktokė sunerimusi: viena anglų egzamino užduotis sukėlė įtarimų
Skiriu šį laišką NEC, kuris eilinį sykį nuvylė ne tik mane, vieną eilinę abiturientę, bet ir daugelį mokinių, laikiusių šių metų anglų kalbos valstybinį egzaminą.

Visų pirma, nesu iš tų abiturientų, kurie nesimokę tikisi stebuklo ir aukščiausių rezultatų. Priešingai – anglų man buvo vienas svarbiausių egzaminų, į kurį dėjau visas viltis ir tikėjausi pasirodyti kuo geriau.
 
Šiam egzaminui ruošiausi labai ilgai, o ir nemanau, kad nesu gabi – IELTS egzaminas mano žinias įvertino 8 iš 9. Tačiau ties tuo nesustojau ir kiekvieną dieną atsakingai skyriau pasiruošimui brandos egzaminui.
 
Šių metų egzaminas ir NEC elgesys nepatenkino mano lūkesčių ir tik dar kartą parodė, jog švietimo sistema Lietuvoje stengiasi žlugdyti būsimus studentus. Jokiu būdu neminiu paties egzamino sunkumo. Skaitymo, rašymo užduotyse tikrai neradau nieko naujo. Tačiau ketvirtoji klausymo užduotis sukėlė diskusijų bangą tarp visų šalies abiturientų. Esu dariusi daugybę klausymo užduočių, atitinkančių aukštesnį lygį nei reikalauja mokymosi programa, bet dar niekur nesu girdėjusi tokio tempo, kaip kad paskutinėje klausymo užduotyje šių metų valstybiniame egzamine.
 
Buvau pasiruošusi susitaikyti su viskuo, kadangi jau nieko pakeisti nebegaliu. Bet negaliu leisti sau tylėti ir neprabilti visų bendraamžių vardu, kai pats NEC įkėlė valstybinį egzaminą, kuriame ketvirtoji užduotis yra akivaizdžiai lėta ir nėra ta, kuri buvo pateikta laikiusiems.

Daugiau skaitykite čia.