Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dykvietėmis tampančios mokyklos vis labiau tuština Lietuvos kišenes
event 2018-03-23 domain tv3.lt

Dykvietėmis tampančios mokyklos vis labiau tuština Lietuvos kišenes
Traukiantis Lietuvos gyventojų skaičiui, sparčiai mažėja moksleivių, bet ne mokyklų, o išlaidos švietimui stebėtinai auga, konstatavo Valstybės kontrolė paėjusių metų pabaigoje. Mokyklos jaučiasi nusivylusios, regėdamos tuštėjančias klases, specialistai siūlo, kaip šią dilemą spręsti, o ministerija užtikrina – sprendimas yra. Koks – neaišku.
Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/951550/dykvietemis-tampancios-mokyklos-vis-labiau-tustina-lietuvos-kisenes

Traukiantis Lietuvos gyventojų skaičiui, sparčiai mažėja moksleivių, bet ne mokyklų, o išlaidos švietimui stebėtinai auga, konstatavo Valstybės kontrolė praėjusių metų pabaigoje. Mokyklos jaučiasi nusivylusios, regėdamos tuštėjančias klases, specialistai siūlo, kaip šią dilemą spręsti, o ministerija užtikrina – sprendimas yra. Koks – neaišku.

Seime šią savaitę pristatytoje ataskaitoje pažymima, kad mažos mokyklos nepajėgios užtikrinti gerų mokinių ugdymo rezultatų, bet savivaldybės neskuba jų pertvarkyti, o ministerija neturi galių paveikti savivaldybių planų dėl tinklo pertvarkos.

Mokinių mažėja – išlaidos auga

2014-2016 m. Lietuvoje mokinių skaičius sumažėjo beveik 14 tūkst., mokyklų – 49, o finansavimas švietimui išaugo 61,7 mln. Eur iš valstybės biudžeto ir 51,3 mln. Eur iš savivaldybių biudžetų. Anot Valstybės kontrolės, išlaidos mažoms klasėms išaugo daugiau nei 2,5 karto, o mažos ir jungtinės klasės neužtikrina gerų rezultatų.

Daugiau skaitykite čia.