Tinklalapio logotipas
Grįžti

Edmundas Pupinis: Mažas atlyginimas? Lauk komisijos!
event 2018-10-05 domain 15min.lt

Edmundas Pupinis: Mažas atlyginimas? Lauk komisijos!

Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės užkalbėjimai, kad „viskas bus gerai“, nepasitvirtino. Jau ir pati Švietimo ir mokslo ministerija suprato, kad reikia papildomų milijonų. Anot Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjos, dėl didžiulės ugdymo įvairovės ir daugybės specifinių veiksnių, turinčių įtakos finansavimo poreikiui atskirose mokyklose, papildomai skiriama dar 1,7 proc. nuo visos dotacijos sumos, t.y. 10 mln. eurų...

Paklaida, kuomet vietoj 17,4 mln. Eur reikia 27.4, yra tikrai nemaža. Įdomu, kodėl ministerija žinodama, kad lėšų pritrūks iki šiol slėpė tuos milijonus, o dar įdomiau, nuo ko ministrė „nurėš“ tuos milijonus? Juk Seime biudžeto niekas neperskirstė, o 10 mln. Eur gana didelė suma. Seime svarstant Valstybės biudžetą ir dėl kur kas kuklesnių sumų vyksta labai įnirtingos kovos.

Vis dėlto, ar ministerija pripažins savo klaidas, ar, kaip ir buvo žadėta, į mokyklas, kurioms nepakanka lėšų atlyginimams, siųs kažkokias komisijas? Kas dar prisimena sovietmetį, tai žino, kad komisija buvo gerai įvaldytas ir patikrintas metodas nepatenkintiems žmonėms nuraminti. Jei nesusitvarkote vietoje ir kažkas netinka tavo vadovaujamo kolektyvo žmonėms, atvažiuosim pasiaiškinti. Dažnai po tokio atvažiavimo krisdavo net ir labai partijai nusipelniusių vadovų galvos, todėl, susidūrus su partijos centro komiteto klaidingais sprendimais, geriausias metodas užsitikrinti ramybę buvo sušukti – ačiū partijai ir tėvynei, pas mus viskas gerai!

Daugiau skaitykite čia.