Tinklalapio logotipas
Grįžti

Edmundas Pupinis. Skubos darbą velniai gaudo
event 2018-06-20 domain Delfi.lt

Edmundas Pupinis. Skubos darbą velniai gaudo
Seime šiuo metu svarstoma mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema. Naują mokytojų darbo apmokėjimą nustatančio įstatymo projekto priėmimas stringa, o iki kitų mokslų metų likus kiek daugiau nei dviem mėnesiams, mokytojai nežino, kaip bus skaičiuojamas jų darbo užmokestis. Naujosios mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos įvedimas vis labiau primena didelį chaosą, o ne gerai parengtą ir apsvarstytą įsisenėjusių problemų sprendimo būdą.

Vyriausybės programoje etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas, siekiant sukurti patrauklias mokytojų karjeros sąlygas, buvo vienas iš šios Vyriausybės švietimo srities prioritetų. Visgi žadėtos permainos jau nuo pat pradžių nevyko sklandžiai ir buvo nuolat atidedamos.
 
Vos tapusi švietimo ir mokslo ministre, Jurgita Petrauskienė 2017 m. sausio mėn. pažadėjo, kad nauja mokytojų darbo apmokėjimo sistema turėtų įsigalioti vėliausiai nuo 2018 m. pradžios. Kiek vėliau, 2017 m. rugpjūčio mėn., ministrė teigė, kad etatinio apmokėjimo modelis yra parengtas ir tikimasi, jog 2017 m. rudens sesijoje jis bus patvirtintas Seime. Modelis, kaip žinia, nuo 2018 m. pradžios neįsigaliojo ir praėjusių metų rudens sesijoje patvirtintas nebuvo.
 
Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkėje etatinio mokytojų apmokėjimo klausimas galiausiai atsirado šių metų pavasario sesijos metu. Tiesa, projektas pradėtas svarstyti tik gegužės pabaigoje, iki Seimo pavasario sesijos pabaigos likus vienam mėnesiui. Tai reiškia, jog per vieną mėnesį turėtų būti apsvarstyta iš esmės mokytojų apmokėjimą keičianti tvarka, išklausyti mokytojai ir mokyklų vadovai, išklausyta visuomenės nuomonė. Čia ir atsiranda pagrindinė problema – tarytum buldozeriu stumiamam projektui yra skiriama pernelyg mažai laiko. Etatinis mokytojų apmokėjimas kol kas yra neparuošta, skubota ir iki galo neapsvarstyta su svarbia visuomenės dalimi susijusi pertvarka.
 
Daugiau skaitykite čia.