Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ekspertai apie studijų pasirinkimą: svarbu užduoti sau sąžiningus klausimus
event 2018-06-15 domain 15min.lt

Ekspertai apie studijų pasirinkimą: svarbu užduoti sau sąžiningus klausimus

Prie pabaigos artėjant Lietuvos moksleivių brandos egzaminų sesijai, jaunuolių laukia kitas iššūkių ir dvejonių kupinas etapas – pasirinkti studijų kryptį. Kaip ir kasmet, dalis moksleivių dėl to jau apsisprendę tvirtai ir iš anksto, tačiau ne mažiau bus ir „šaudančių“ į skirtingas studijų programas kone aklai, net nepaklausus savęs to, ko, ekspertų nuomone, būtina paklausti.

Kaip atsirinkti svarbiausius studijų pasirinkimo kriterijus, nepasiduoti aplinkos spaudimui, ar tikrai taip jau žūtbūtina pasirinkti būsimą kelią iš pirmo karto, savo mintimis dalijosi 15min kalbinti ekspertai.

Verta domėtis kuo anksčiau

Pasak kasdien savo darbe su moksleiviais bendraujančios Kauno Jono Jablonskio gimnazijos psichologės Dianos Naikauskės, paprastai dauguma abiturientų jau turi minčių, ką jie veiks pabaigę mokyklą. Jos manymu, gal net didesnis iššūkis tenka 10 klasių mokiniams, kai jiems tenka sudaryti individualų ugdymo planą, pasirinkti dalykus, iš kurių planuojama laikyti egzaminus, pagaliau, nuspręsti, ar tęsti mokslą vidurinėje mokykloje, o gal rinktis profesinę mokyklą? Pasak psichologės, dažnai šis pasirinkimas užklumpa jauną žmogų nepasiruošusį arba neužtikrintą savo ateities vizija. Tuomet tenka ieškoti atsakymų į klausimus, ar tinkamai pasirinkta? Ar nesuklydau? Ar nesigailėsiu? „Šiuo metu didelį vaidmenį vaidina draugų nuomonė, tėvų lūkesčiai ar pageidavimai. Mokinys spaudžiamas pasirinkti ne tik savo gebėjimus atitinkančias studijų programas, bet ir prestižinę, ateityje perspektyvią profesiją“, – situaciją apibūdina D.Naikauskė.

Daugiau skaitykite čia.