Tinklalapio logotipas
Grįžti

Elžbieta Germanovič: Rugsėjo 1-oji – mokslo metų ir mokytojų darbo užmokesčio reformos pradžia?
event 2018-08-20 domain 15min.lt

Elžbieta Germanovič: Rugsėjo 1-oji – mokslo metų ir mokytojų darbo užmokesčio reformos pradžia?
Apie mokyklą ir mokytojus kabame ir turime kalbėti nuolat, nepriklausomai nuo metų laiko ar teisės aktų įsigaliojimo terminų – nes nieko svarbesnio už švietimą šiuolaikinėje visuomenėje tiesiog nėra. Ši rugsėjo 1-oji atneša į mokyklas daugybę pokyčių, kurių esminis – mokytojų darbo užmokesčio reforma. Vieni ją liaupsina, kiti – keiksnoja. Kas gi keičiasi? Kam nuo to geriau?

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/elzbieta-germanovic-rugsejo-1-oji-mokslo-metu-ir-mokytoju-darbo-uzmokescio-reformos-pradzia-18-1017264?c=18&copied

Apie mokyklą ir mokytojus kalbame ir turime kalbėti nuolat, nepriklausomai nuo metų laiko ar teisės aktų įsigaliojimo terminų – nes nieko svarbesnio už švietimą šiuolaikinėje visuomenėje tiesiog nėra. Ši rugsėjo 1-oji atneša į mokyklas daugybę pokyčių, kurių esminis – mokytojų darbo užmokesčio reforma. Vieni ją liaupsina, kiti – keiksnoja. Kas gi keičiasi? Kam nuo to geriau?

Mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelio diegimas sukėlė daug diskusijų tarp mokytojų ir mokyklų vadovybių. Mokytojai bijo dėl darbo krūvio sumažėjimo, dėl to, kaip pasikeis jų atlyginimai po naujojo atlyginimų skaičiavimo modelio įdiegimo. O mokyklų vadovybė „pasiraitoja rankoves“ labai greitam naujovių įvedimui. Natūraliai mokyklų bendruomenėms kyla klausimas, kam viso to reikėjo ir kaip su tuo reikės gyventi.

Per kelis pastaruosius dešimtmečius susiklosčiusi situacija švietimo srityje nėra naudinga nei mokiniams, nei mokytojams. Todėl reformos būtinybės neginčija nei mokyklos, nei švietimo skyriai, nei Švietimo ir mokslo ministerija – reformos iniciatorė ir įgyvendintoja.

Daugiau skaitykite čia.