Tinklalapio logotipas
Grįžti

Etatinį mokytojų apmokėjimą pristačiusi ministrė sulaukė A. Kubiliaus smūgio
event 2018-09-12 domain Lrytas.lt

Etatinį mokytojų apmokėjimą pristačiusi ministrė sulaukė A. Kubiliaus smūgio

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė antradienį parlamentarams aiškino, kuo naudingas mokytojų darbo etatinis apmokėjimas, dėl kurio ramiai gyventi negali pedagogai. Pasak ministrės, svarbiausia permainų užduotis – pakelti mokytojams atlyginimą. Seimo narys Andrius Kubilius ministrę paauklėjo, kad be papildomų pinigų, vien juos perskirstydamas, algos nepakelsi. O pedagogai rūstauja, kad reforma it buldozeriu stumiama, ir ruošiasi streikuoti.

„Būtų keista, jei nebūtų nesusipratimų ir nebūtų klausimų“, – Seime sakė ministrė.

J.Petrauskienė patikino, kad 2019 metų rugsėjo 1 dieną jau bus galima objektyviai vertinti etatinio apmokėjimo reformą.

Ministrė sakė, kad numatytas didelis finansinis resursas, užtikrinsiantis algų padidėjimą. Papildomai skirta jau 17 mln. eurų, o nuo rugsėjo iki kitų metų sausio skirta dar 17,4 mln. eurų. Ministrė patikino, kad šie pinigai pasieks mokyklas su pirmaisiais atlyginimais spalį.

ŠMM planuoja, kad numatytos permainos bus įgyvendintos per dvejus metus. Pasak J.Petrauskienės, iš viso papildomai bus skirta 95 mln. eurų. Pirmais metais bus finansuojami 22 tūkst. mokytojų etatų, po poros metų šis rodiklis sieks 28 tūkst.

Anot ministrės, naujam apmokėjimo modeliui visiškai yra pasirengusios penktadalis mokyklų.

„Parengtos rekomendacijos mokyklų vadovams, nuo balandžio rengiamos konsultacijos, mokymai, karštąja linija buvo atsakoma po 4000 skambučių, nuo gegužės veikia portalas etatinis.lt“, – Seime vardijo ministrė.

Nuo rugpjūčio mokytojus konsultuoja Teisės klinika.

Daugiau skaitykite čia.