Tinklalapio logotipas
Grįžti

Etatinio apmokėjimo įvedimas kursto aistras: mokytojai nesutaria, siūloma jį nukelti
event 2018-06-11 domain Lrytas.lt

Etatinio apmokėjimo įvedimas kursto aistras: mokytojai nesutaria, siūloma jį nukelti

Kol parlamentinė opozicija ir toliau nerimauja dėl to, kad siūlomas mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelis yra per menkai išdiskutuotas, Švietimo ir mokslo komitetas, susikvietęs mokytojų atstovus ėmėsi svarstyti siūlomų pataisų.

Seimo narys Gintaras Steponavičius pranešė, kad 30 parlamentarų parengė projektą, kuriuo siūlo mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio įvedimą nukelti iki 2019 metų rugsėjo 1-osios. Pasak jo, tai duotų pakankamai laiko išdiskutuoti modelį ir tinkamai pasiruošti jo įvedimui.

Vyriausybė žada, kad etatinis pedagogų darbo apmokėjimas turėtų būti įvestas nuo šių metų rugsėjo 1-osios. Tai reiškia – mažiau nei už trijų mėnesių, nors parlamente pataisos kol kas praėjo tik pateikimo stadiją. Mokytojai guodžiasi, dėl laiko stokos mokyklų vadovai ir savivaldybės nespės tinkamai pasiruošti naujovėms.

Įvedus modelį pedagogų atlyginimas būtų apskaičiuojamas ne remiantis pamokų skaičiumi, o valandomis. Numatoma, kad pilnu etatu dirbantis mokytojas per metus turėtų pradirbti 1512 valandų. Pedagogams taip pat būtų moka nebe tik už pamokas, pasiruošimą joms bei darbų taisymą, bet ir už darbus mokyklos bendruomenei, susitikimus su mokinių tėvais ir kitus darbus, už kuriuos iki šiol nebuvo mokama.

Daugiau skaitykite čia.