Tinklalapio logotipas
Grįžti

Festivalis vaikams sukvies mėgstančius skaityti ir iškylauti
event 2018-05-15 domain Delfi.lt

Festivalis vaikams sukvies mėgstančius skaityti ir iškylauti
Baigiantis mokslo metams vaikai į namus parsineša per vasarą privalomų perskaityti knygų sąrašą. Ir visas atostogas pluša bandydami jį įveikti. Tačiau skaitymas visų pirma turėtų asocijuotis su pramoga ir malonumu. Kaip gi tai pasiekti?

Literatūrinio festivalio visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“ organizatoriai pastebi, kad vien tik stengiantis įvykdyti mokyklos užduotis gali išsivystyti knygos atmetimo reakcija. Todėl suaugusieji ir jų vaikai kviečiami apsilankyti literatūros, menų ir vasaros pramogų šventėje, kurioje skaitymas ir knyga yra smagaus laiko praleidimo įkvėpėjai, rašoma literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ pranešime spaudai.
 
Vienas iš festivalio organizatorių, Justinas Vancevičius pasakojo, kad jam tenka daug bendrauti su moksleiviais ir nelinksmai skamba, kai dvylikamečiai, paklausti, su kuo jiems asocijuojasi literatūra, atsako, kad su namų darbais, egzaminais ir privalomos literatūros sąrašais.
 
„Kai kalbama apie skaitymo skatinimą, dažniausiai akcentuojamos skaitymo naudos mokinių pažangumui. Vaikams tai gali skambėti kaip dar viena prievolė. Svarbiausia ir vaikams, ir tėvams atminti, kad skaitymas visų pirma yra malonumas ir džiaugsmas. Skaitymas yra pramoga, puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Jis suartina šeimas, padeda rasti bendraminčių.“, – įsitikinęs J. Vancevičius.
 
Daugiau skaitykite čia.