Tinklalapio logotipas
Grįžti

Filosofijos studijas renkasi tik drąsiausi
event 2018-06-28 domain Delfi.lt

Filosofijos studijas renkasi tik drąsiausi
Ar teko kada nors girdėti posakį „Jeigu studijuosi filosofiją – tai neturėsi profesijos. Ir galiausiai – kur ir ką tu dirbsi“? Tam anaiptol nepritaria Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius, filosofas Gintautas Mažeikis, sakydamas, kad filosofija – tai savo emocionalumo, kritiškumo, analitiškumo ir nepriklausomo kūrybiškumo laisvinimas.

„Gyvenime galite įgyti daug specialybių, tačiau plėtoti savo laisvę ir nepriklausomybę šiandien yra tiesiog būtina. Jos savaime nėra duotos ir nekyla iš elementaraus priklausymo klasei: nei buržuazija, nei proletariatas, nei įvairūs įsivaizduojami luomai nepadeda išplėtoti laisvės turinio. O šiandien, kada išvengti pavergimo dėl medijų ir kapitalo viešpatavimo beveik neįmanoma be specialaus pasirengimo, filosofijos ir įvairios kritikos studijos tapo tiesiog būtinybe. Tad nepraleiskite progos, studijuokite filosofiją visur kur galite, bet kuriame universitete ar nepriklausomuose rateliuose. Nepriklausomas kūrybingumas ir kritiškas kritiškumas yra šiuolaikinė būties sąlyga“, – įsitikinęs profesorius.
 
Šiandien pastebima tendencija, kad daugelis vis dar nesupranta humanitarinių mokslų svarbos ir dažnai painioja išsilavinimo sąvoką su profesija ar įgytu amatu. Stojantys į aukštąsias mokyklas vis dar labiau orientuojasi į „ant bangos“ esančias specialybes ir gerai apmokamą darbą, ir tik retas kuris giliau apmąsto, ar pasirinktos studijos jam gali duoti daugiau nei įprastas žinias, pavyzdžiui, padėti įgyti kūrybiškumo įgūdžių ar išmokyti kritinio mąstymo. Juk artėja tie laikai, kada gamyklose dirbančius žmones greitai pakeis robotai, o darbo rinkai reikės kūrybingų, plačiai ir kritiškai mąstančių asmenybių.
 
Daugiau skaitykite čia.