Tinklalapio logotipas
Grįžti

Formalumai svarbiau už vaiko interesus
event 2018-04-13 domain Lrytas.lt

Formalumai svarbiau už vaiko interesus

Pakruojiečių Stasiukaičių šeima augina kompleksinę negalią turintį šešiolikmetį sūnų Adomą. Vaikino mama Edita skundžiasi, kad sūnui nesuteikiama galimybė lankyti dienos užimtumo centro prie Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, kurioje jis mokosi. Problema – šeima registruota Pakruojo rajone.

Mama norėtų dirbti

Adomas – vienas iš dviejų vaikų Lietuvoje, kuriam nustatytas Jakobseno sindromas. Šio reto sindromo sukeliami intelekto, klausos ir regėjimo sutrikimai bei vidaus organų anomalijos jo taip pat neaplenkė. Sindromas taip pat lemia mažą ūgį, todėl berniukui kasdien leidžiamas augimo hormonas. Ir lyg viso to dar būtų maža, berniukui nustatytas ir kraujo krešėjimo sutrikimas, tad nuolat gresia nukraujuoti.

„Idėja, kad ypatingi vaikai dienos užimtumo centruose galėtų praleisti visą dieną, o jų tėvai – dirbti, yra puiki. Tačiau ne visada žodžiai tampa realybe. Turiu pasidžiaugti, kad „Saulės“ pagrindinėje mokykloje veikiančiame dienos užimtumo centre žodžiai nuo darbų nesiskiria, čia daroma viskas, kad neįgaliems vaikams būtų gerai. Vadovai glaudžiai bendradarbiauja su tėvais, ši įstaiga atitinka visų lūkesčius. Deja, gauti šio centro dienos užimtumo paslaugas mūsų šeimai nesiseka“, – pasakoja Adomo mama Edita Stasiukaitienė.

Daugiau skaitykite čia.