Tinklalapio logotipas
Grįžti

Gabrielius Landsbergis. Nereforma
event 2018-04-18 domain Delfi.lt

Gabrielius Landsbergis. Nereforma

Kodėl žmonėms bus geriau gyventi įgyvendinus šešias reformas? – klausia Vyriausybės paruošto dokumento, pristatančio naująjį reformų planą, antraštė.

Perskaičius reformų planus apima dvejopi jausmai. Dokumentas lyg būtų rinkiminė programa, su daug optimistinių planų. O gal naujai suformuotos valdančiosios daugumos strateginis priemonių dokumentas? Bet tikrai ne jau gerokai įsivažiavusios Vyriausybės reformų paketas, apie kurį legendos ir istorijos, kad „jau dabar tai bus” sklandė nuo pat S. Skvernelio kabineto veiklos pradžios. O čia – iš didelio debesies, mažas lietus. Keistas kratinys, lyg surinktų iš pakraščių idėjų. Jau tokio pobūdžio dokumentų matėme ne vieną ir nei vienas nedarė įspūdžio. Mažai įspūdžio daro ir šis.

Norėčiau gal tik detaliau pasižiūrėti į švietimo reformos pasiūlymą. Kodėl švietimas, klausite jūs? Manau, kad švietimas šiandien yra pagrindinis mūsų valstybės skaudulys. Neišsprendę švietimo problemų, negalėsime judėti toliau. Todėl keletas žodžių apie švietimo dalį.

Pirmiausia, galime pasidžiaugti, kad dėl skaudžiausių sistemos vietų sutariame. Problematika įvardinta gerai – švietimo atskirtis bene didžiausia bėda sektoriuje. Tačiau ją spręsti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Štai Vyriausybė teigia, jog 2019-aisiais bus atnaujintas ugdymo turinys. Leiskite paklausti, kas dirbs pagal atnaujintą turinį? Kas jį parengs per metus? Ir kaip jis atrodys? Ugdymo turinys, jei jau pasiremtumėme suomišku modeliu, apskritai mažai turi būti svarbus, jeigu pasitikime gerai parengtais mokytojais. Ar liepsime mokyti visus vaikus programavimo, nors dar turime mokytojų, kurie kompiuteriais netiki?

Daugiau skaitykite čia.