Tinklalapio logotipas
Grįžti

Gegužę moksleivių lauks baseinai ir galimybė įsivertinti plaukimo įgūdžius
event 2018-04-30 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Gegužę moksleivių lauks baseinai ir galimybė įsivertinti plaukimo įgūdžius

Artėjant vasarai, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, siekdamas mažinti skęstamumą, kartu su partneriais Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuru, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija trečius metus iš eilės organizuoja akciją „Ar tu plauki?“. Jos metu moksleiviai dar iki maudymosi sezono pradžios baseinuose galės išsibandyti įgūdžius ir su trenerio pagalba įsitikinti, ar tikrai moka plaukti.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuvoje vaikų ir jaunimo skęstamumo rodikliai yra vieni didžiausių pasaulyje. Viena iš priežasčių –  plaukimo įgūdžių pervertinimas, o ypač šiltuoju metų laiku, kuomet prastą mokėjimą plaukti lydi neapdairumas. Išeitis? Suvienyti mokyklų ir baseinų jėgas.

Baseinai kviečiami š. m. gegužę bent vieną dieną skirti akcijai „Ar tu plauki?“, o mokyklos – dalyvauti. Idėja paprasta: mokyklose besimokantys vaikai užpildo anketą, kurioje patys įvertina savo plaukimo įgūdžius. Atvykus į baseiną, manantiems, kad moka plaukti vaikams vyksta pirminis patikrinimas – gebėjimas išsilaikyti vandenyje. Išlaikiusieji šį patikrinimą, plaukimo įgūdžius išbando praktiškai – plaukia 25 metrus ir daugiau (iki 200 m), atlieka kitas užduotis, o treneriai vertina, ar vaikai nepervertina jėgų ir iš tikrųjų moka plaukti.

Visi akcijos dalyviai gauna atmintines apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens telkinių. O praktiškai baseinuose plaukusiems vaikams, papildomai įteikiami pažymėjimai su plaukimo trenerio įvertinimu ir komentarais. Tai svarbus žingsnis siekiant, kad ir patys vaikai, ir jų tėvai žinotų realius atžalų įgūdžius.

Praėjusiais metais „Ar tu plauki?“ dalyvavo per 1500 moksleivių. Nedidelė dalis – 37 proc. manančių, kad moka plaukti vaikų, įveikė rekomenduojamą 200 m atstumą ir įrodė tinkamą fizinį pasirengimą, didesnę ištvermę, geresnius plaukimo įgūdžius. 19 proc. akcijoje dalyvavusių vaikų nesugebėjo nuplaukti nei 25 m, o 12 proc. neįstengė išsilaikyti vandens paviršiuje 5 sek. vertikaliai ir horizontaliai.

Moksleiviai įgūdžius tikrinosi Anykščių baseine „Bangenis“, Girstučio sporto komplekse, Kauno plaukimo mokyklos baseine „Vilija“, Kauno plaukimo mokyklos baseine „Dainava“, Sveikatingumo centre „Linija“, Marijampolės sveikatingumo centre „Sveikatos banga“, Vilniaus moksleivių sveikatos centre, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Jaunimo kūrybos ir sporto centre, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos baseine, Šiaulių miesto sanatorinės mokyklos baseine, Visagino rekreacijos paslaugų centre, Saurida SPA, Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre.

 „Ar tu plauki? 2018“ vyks gegužės 7–15 d. prie akcijos prisidedančiuose baseinuose visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos: www.lvjc.lt/ar-tu-plauki