Tinklalapio logotipas
Grįžti

Gėlių mokytojai nedovanojęs abiturientas baigiant mokyklą pasigailėjo
event 2018-05-09 domain Lrytas.lt

Gėlių mokytojai nedovanojęs abiturientas baigiant mokyklą pasigailėjo

Lietuvos švietimas neturi ateities, sako sistema nusivylę mokiniai. Tokių kalbų padaugės prieš egzaminus, o ypač – po jų. Nieko nuostabaus – daugumai tokių minčių ir pats pritariu. Tačiau aš žinau, kodėl ir kaip mūsų mokyklos gali pasikeisti į gerąją pusę. Tai realu. Ir artima galbūt jau netolimoje ateityje.

Apie mokytoją iš pašaukimo

Aš noriu Tau papasakoti apie mokytojus, kurie gali pakeisti mūsų švietimą. Tuos, kurie yra mokytojai iš pašaukimo. Jie nesiunčia visų po velnių ir neemigruoja (dauguma jų nemoko vaikų angliškai (anglų kalbos mokytojai nesiskaito) ir neveda jų iš mūsų šalies taip, jog šie net kelią atgal pamirštų), nors apie gyvenimo grožį Lietuvos mokiniams pamokose kalba už grašius.

„Aš nekenčiu ministerijos“, - rėžė man mokytojas vienoje mokykloje, kurioje mokiausi arba mokausi – nesakysiu, kokioje, nes mes vis dar išgyvename posovietinį laikotarpį ir mūsų valdžiai toks mokytojo pasisakymas gali nepatikti, o kai neįtinki jai, netrukus tavo gyvenimas gali pablogėti.

Ir tai, beje, visada būna sutapimas, nes dabar mes neva demokratiški (ar tikrai?) ir tariamai visi gali turėti savo nuomonę – tokie demokratiški, jog net bijau pasakyti, koks būtent mokytojas taip pasakė.

Bet tai mokytojas, kuris pasakojo man, koks platus ir koks siauras būna pasaulis. Žmogus, kuris manęs išklausė po pamokų ir skyrė daugiau laiko nei privalėjo skirti.

Daugiau skaitykite čia.