Tinklalapio logotipas
Grįžti

Geri specialistai ar klientai? Dėl ko konkuruojama labiau?
event 2018-10-24 domain 15min.lt

Geri specialistai ar klientai? Dėl ko konkuruojama labiau?

Šalies agroverslo įmonių vadovai pastaruoju metu vienu balsu pripažįsta, kad dėl gerų specialistų konkuruojama netgi labiau nei dėl klientų. Tad kol Vyriausybė dar tik imasi skaičiuoti, kokį valstybės užsakymą pateikti švietimo reformos skersvėjus išgyvenantiems šalies universitetams, darbdaviai patys imasi iniciatyvos ir steigia stipendijas deficitinių specialybių studentams, motyvuodami jaunus žmones siekti mokytis, o ateityje – likti dirbti Lietuvoje.

„Žemės ūkio technika tobulėja taip sparčiai, kad tiek jai pardavinėti, tiek teikti šios technikos aptarnavimo paslaugas gali tik profesionalas, pats nuolat keliantis kvalifikaciją. Jei situacija nesikeis, ne tik darbininkų, bet ir inžinierių netolimoje ateityje darbdaviams teks ieškoti užsienyje“, – prognozuoja vienos iš agroverslo lyderių šalyje komercijos direktorius.

Ketvirtakursis Kasparas Gerdauskas – vienas iš dešimties Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) sėkmingai studijuojančių studentų, kuriems agroverslo įmonė „Lytagra“ visiems metams skyrė mėnesines 100–150 Eur dydžio vardines stipendijas. Kasparas – kaunietis, tačiau, kaip pats sako, jo apsisprendimas studijuoti būtent žemės ūkio inžineriją neturėtų stebinti, mat pasirinkusieji šią studijų programą studentai darbdavių yra išgraibstomi jau nuo trečiojo kurso. Vaikinas taip pat žino, kad yra laukiamas darbuotojas stipendiją skyrusioje perspektyvioje įmonėje, užsiimančioje žemės ūkio technikos pardavimais ir turinčioje nuosavą ūkį, kuriame dirba moderni technika.

Daugiau skaitykite čia.