Tinklalapio logotipas
Grįžti

Geriausia ever pamokų diena – ar tikrai?
event 2018-03-19 domain 15min.lt

Geriausia ever pamokų diena – ar tikrai?

Šia apžvalga kreipiuosi į renginio „Geriausia ever pamokų diena“ organizatorius, Švietimo ir mokslo ministeriją ir kiekvieną, kuriam rūpi šalies švietimo sistema. „Į trečią aukštą, visi į trečią aukštą“ – grubiai rėkia didžiausios Lietuvos arenos darbuotojai. Mokiniai plūsta miniomis: suvažiavę autobusais, traukiniais. Iš jų aprangos ir kalbėsenos matyti, kad šie ir iš didmiesčių, ir iš regionų. Tūkstančiai mokinių iš visos šalies vienoje vietoje – koks įspūdingas susitikimas!

Bet jokio susitikimo iš tikro nebuvo. Dialogas, pasidalinimas mintimis, bendras darbas ar bent galimybė užduoti klausimą žvaigždėms, kurios tądien turėjo eterį – visa tai buvo tik naivūs mano lūkesčiai.

Apie kokį dialogą gali būti kalba, kuomet mokiniai neturėjo galimybės, nesvajojant apie kažkokius aukštesnius tikslus, patenkinti savo fiziologinius poreikius kaip maistas ir judėjimas? Tūkstančiai mokinių, sėdinčių užtemdytoje arenoje, ir didžiulė koncertinė scena su milžiniškais ekranais, kad nabagai iš tolumos galėtų pamatyti, kokia gi yra ta „geriausia ever“ pamoka.

Daugiau skaitykite čia.