Tinklalapio logotipas
Grįžti

Geriausios šalies mokyklos – švietimo sistemos vitrina, slepianti tikrąjį skurdą
event 2018-05-10 domain Lrytas.lt

Geriausios šalies mokyklos – švietimo sistemos vitrina, slepianti tikrąjį skurdą
Paskelbti nauji Lietuvos švietimo įstaigų reitingai nėra netikėti, bet ir raminančiais jų nepavadinsi – akis bado įsisenėjusios vidurinio ir aukštojo mokslo bėdos, kurios, nepaisant kalbų apie vykstančias reformas, atrodo, tik gilėja. Be abejo, yra ir mokinius gerai lavinančių gimnazijų, vidurinių mokyklų, ir aukšto lygio specialistus rengiančių universitetų, kolegijų, bet bendras vaizdas – nekoks. Antai net 333 iš 400 žurnalo „Reitingai“ vertintų mokyklų abiturientai valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė surinkdami nuo 4 iki 50 balų. Pagal vidutinį įvertinimą šio egzamino nebūtų išlaikę net 110 gimnazijų auklėtiniai. Matematikos egzaminas pernai buvo laikomas sėkmingiau nei užpernai, bet tik dėl lengvesnių užduočių. Tačiau jei 2017 metų vertinimo kartelė būtų tokio lygio, koks numatytas šįmet, net 114 iš 367 gimnazijų abiturientų balų vidurkis nebūtų leidęs išlaikyti šio egzamino.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/05/10/news/geriausios-salies-mokyklos-svietimo-sistemos-vitrina-slepianti-tikraji-skurda-6239773/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Paskelbti nauji Lietuvos švietimo įstaigų reitingai nėra netikėti, bet ir raminančiais jų nepavadinsi – akis bado įsisenėjusios vidurinio ir aukštojo mokslo bėdos, kurios, nepaisant kalbų apie vykstančias reformas, atrodo, tik gilėja.

Be abejo, yra ir mokinius gerai lavinančių gimnazijų, vidurinių mokyklų, ir aukšto lygio specialistus rengiančių universitetų, kolegijų, bet bendras vaizdas – nekoks.

Antai net 333 iš 400 žurnalo „Reitingai“ vertintų mokyklų abiturientai valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė surinkdami nuo 4 iki 50 balų.

Pagal vidutinį įvertinimą šio egzamino nebūtų išlaikę net 110 gimnazijų auklėtiniai.

Matematikos egzaminas pernai buvo laikomas sėkmingiau nei užpernai, bet tik dėl lengvesnių užduočių. Tačiau jei 2017 metų vertinimo kartelė būtų tokio lygio, koks numatytas šįmet, net 114 iš 367 gimnazijų abiturientų balų vidurkis nebūtų leidęs išlaikyti šio egzamino.

Vadinasi, trečdalis šalies mokinių neišmoksta nė matematikos pagrindų. Negana to, 8–10 klasių moksleivių šio dalyko žinios tokios prastos, kad pedagogikos specialistai beveik pusei jų, kaip gydytojai pacientams, diagnozuoja matematikos mokymosi negalią.

Daugiau skaitykite čia.