Tinklalapio logotipas
Grįžti

Gimnazijoje – naujos galimybės mokytis vokiečių kalbos
event 2018-04-11 domain Diena.lt

Gimnazijoje – naujos galimybės mokytis vokiečių kalbos

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija nuo kitų mokslo metų siūlo daugiau galimybių mokiniams, besimokantiems vokiečių kalbos. Gimnazija pradėjo bendradarbiauti su pasaulinės automatizavimo sprendimų milžinės Vokietijos bendrovės "Festo" paslaugų centru Kaune.

Ši bendrovė kvies apsilankyti vokiečių ir kitas kalbas besimokančius mokinius, supažindins su jos veikla, komandinio darbo organizavimu, organizuos šešėliavimo dienas, kurių metu jaunuoliai galės praleisti visą dieną kartu su darbuotojais, suprasti jų darbo specifiką. "Festo" nuo kitų mokslo metų pagal parengtus vertinimo kriterijus gimnazijos auklėtiniams, kurie mokysis vokiečių kalbos, skirs ir stipendijas.

Pasaulinės automatizavimo sprendimų milžinės bendrovės "Festo" Kauno paslaugų centro personalo vadovė Giedrė Belazarienė tikisi, kad šis bendradarbiavimas mokiniams padės ne tik pasirinkti profesiją, suprasti užsienio kalbos mokymosi svarbą, bet ir pasirengti sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje.

Europoje apie 100 mln. žmonių vokiečių kalba yra gimtoji kalba – apie 20 proc. ES gyventojų nuo gimimo kalba vokiškai. Anglų kalba yra gimtoji 13 proc. ES gyventojų.

Gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė atkreipia dėmesį į Lietuvoje susidariusią situaciją. Anot jos, visi vyresniųjų klasių mokinai moka kalbėti angliškai. "Sudėtingiau su antrąja užsienio kalba. Pradinėse klasėse retai pasiūloma mokytis vokiečių kalbos. Vėliau, renkantis antrąją užsienio kalbą, vaikus dažnai nukreipia tėvai. Vokiečių kalbos nepagrįstai vengiama, manant, kad tėvai negebės padėti vaikams mokantis", – pastebi N.Šimkevičienė.

Daugiau skaitykite čia.