Tinklalapio logotipas
Grįžti

Gyvenimą užsienyje į mokytojo duoną Lietuvoje iškeitęs 27-erių jaunuolis: mokytojo prestižą turi užsidirbti pats
event 2018-09-04 domain Delfi.lt

Gyvenimą užsienyje į mokytojo duoną Lietuvoje iškeitęs 27-erių jaunuolis: mokytojo prestižą turi užsidirbti pats
Kol Lietuvoje kuriami planai, kaip pakelti mokytojo profesijos prestižą, atsiranda vis daugiau aktyvaus jaunimo, kuris, nepaisant slogios situacijos švietimo sistemoje, renkasi tapti mokytojais. Tikriausiai daugelis sutiktų, kad šalies ateitis priklauso ne tik nuo vaikų, bet ir nuo šalia jų nuolat esančių mokytojų. Apie Lietuvos švietimo sistemą, ateities mokyklą ir mokytojo darbą portalas DELFI kalbasi su 27 metų mokytoju Vaidotu Steponavičiumi.

Jaunas mokytojas – ne toks dažnas reiškinys Lietuvos mokykloje. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, 2016 m. vos 12 proc. mokyklose pamokas vedusių mokytojų buvo vyrai. Dar mažesnis procentas jaunų mokytojų: 25-29 m. amžiaus grupėje prieš porą metų buvo vos 2,63 proc. mokytojų, kai tuo metu vyresni nei 45 m. mokytojai sudarė 69 proc. visų mokytojų.

V. Steponavičius mokytoju pradėjo dirbti prieš dvejus metus Vilniaus Ozo gimnazijoje. Šiuo metu jis dirba Vilniaus tarptautinėje mokykloje, kur moko humanitarinių ir socialinių mokslų. Taip pat šiemet jaunasis mokytojas pradės vesti pilietiškumo pagrindų pamokas gimnazistams Vilniaus Naujamiesčio mokykloje.
 
Be jau minėtų veiklų V. Steponavičius studijuoja magistratūroje VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Aktyviai dalyvauja „Misija Sibiras“ veikloje bei yra programos „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ mokytojas.
 
Daugiau skaitykite čia.