Tinklalapio logotipas
Grįžti

Į kampą įsprausti tėvai net nenutuokia apie šias galimybes: kur vasarą dėti vaikus, kurių negalima palikti vienų
event 2018-08-08 domain Delfi.lt

Į kampą įsprausti tėvai net nenutuokia apie šias galimybes: kur vasarą dėti vaikus, kurių negalima palikti vienų

Kad ir kaip džiugina vasariška saulė, daugelis tėvų paslapčia džiaugiasi, kad vasara pagaliau eina į pabaigą, mat atkris galvos skausmas, kur palikti vaikus, kai patiems reikia eiti į darbą. Darželinukų tėvai šios bėdos neturi, o štai pradinukų su tuo susiduria kasmet. Mokslo metai baigiasi birželio 1 dieną, todėl tris mėnesius vaikus reikia palikti seneliams, kitiems giminaičiams ar auklėms. O jei tokios galimybės nėra? Ką tokiu atveju siūlo valstybė?

Nemokamos stovyklos

Anot Švietimo ir mokslo viceministro Gražvydo Kazakevičiaus daugelis mokyklų organizuoja vaikų užimtumą ir vasaros metu. „Mokyklos skatinamos, kad jų erdvės būtų paliekamos vietos bendruomenių poreikiams tenkinti ir vasaros laikotarpiu. Savivaldybės, kartu su mokyklų vadovais, sudaro galimybes naudotis sporto aikštynais ir kitomis erdvėmis vaikų neformaliam švietimui. Ypač populiarios dienos stovyklos, kurios rengiamos vos tik pasibaigus mokslo metams. Vaikams, kuriems priklauso nemokamas maitinimas mokyklose, šių užsiėmimų metu taip pat gauna maitinimą. Kitiems vaikams kai kuriais atvejais šiose stovyklose gali kainuoti tik maitinimas ar kitos ne ugdymo paslaugos“, – pasakojo viceministras.

Jis teigė, kad apie vasaros stovyklas mokyklose reikia teirautis konkrečioje savivaldybėje, bet praktiškai visos tam skiria nemažai lėšų – šiemet apie 900 tūkst. eurų, už kuriuos mokyklose vyksta daug dienos stovyklų ir kitų veiklų.

Daugiau skaitykite čia.