Tinklalapio logotipas
Grįžti

Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai
event 2018-06-15 domain Diena.lt

Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai

Aiškėja, kiek pirmokų šių metų rugsėjo pirmąją pravers mokyklų duris. Nors galutinis skaičius bus patvirtintas pirmąją mokslo metų dieną, kol kas skaičiuojama beveik tiek pat, kiek pernai – apie tūkstantį aštuonis šimtus su puse.

„Mokyklos pradėjo skelbti preliminarius vaikų, priimtų į mokymo įstaigas, sąrašus ir mums suprantamas tėvelių nerimas. Tačiau noriu pabrėžti – sąrašai yra preliminarus“, – siūlo skubotų išvadų nedaryti Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė. Yra tėvų, kurie būsimuosius pirmokus registravo ne vienoje mokykloje, o keliose. Be to, net raginami įstaigų vadovų kuo greičiau pasirinkti vieną ugdymo įstaigą, dar to nepadaro. Nors juridiškas šios datos terminas – rugpjūčio 31-oji, tėveliams dar kartą primygtinai siūloma apsispręsti kuo greičiau.

Tiesa, yra ir ugdymo įstaigų kurios negali priimti visų tame mikrorajone gyvenančių vaikų. Didžiausia problema šiaurinėje  miesto dalyje, todėl ten ir statoma nauja mokykla.

„Didžiausia problema „Verdenės“ progimnazijoje, kuri negali priimti apie trisdešimties pirmokų. Veiksmų jau imtasi. Jeigu mokykla negali priimti visų mikrorajono mokinių, bus steigiamos klasės gretimo mikrorajono ugdymo įstaigose. Tokia galimybė yra Vitės mokykloje ar „Saulėtekio“ progimnazijoje. Svarstoma galimybė vaikus iki ir iš jų pavėžėti. Žinoma, tėvai taip pat gali pasirinkti kitą mokyklą, kurioje ir taip yra vietų“, – ramina N. Laužikienė.

Daugiau skaitykite čia.