Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ieva – chemijos mokytoja, subūrusi mokinių roko grupę
event 2018-03-27 domain Renkuosi mokyti

Ieva – chemijos mokytoja, subūrusi mokinių roko grupę

Sveiki, aš esu Ieva Lebedytė, „Renkuosi mokyti!“ mokytoja. Trečius metus dirbu chemijos mokytoja Mosėdžio gimnazijoje. Mosėdis – tai 330 km nuo Vilniaus į šiaurės vakarus nutolęs miestelis, turintis 1 tūkst. gyventojų. Mosėdis garsėja nuostabiu akmenų parku bei stulbinančia gamta. Miestelis priklauso Skuodo rajonui, kuriame skaičiuojama daugiausiai emigravusių žmonių. Todėl ir mokiniai, kaip ir jų tėvai ar vyresni broliai ir seserys, projektuoja savo ateitį svetur. Jauniems žmonėms Mosėdyje trūksta vilties, kad verta kurti savo gyvenimą Lietuvoje. Moksleiviai Mosėdyje nemato perspektyvų, jie trūksta kūrybiškumo, veiklų įvairovės, kuri labiau jaučiama Vilniuje.

Matydama šią situaciją, nusprendžiau su mokiniais imtis užklasinės veiklos, ugdančios jų kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi. Kadangi mano pačios gyvenimą visada lydėjo muzika, todėl ir užklasines veiklas siejau su ja. Tik pradėjusi dirbti subūriau grupę, kurioje grojo penki mokiniai. Su jais kartu muzikavome, pasirodydavome per visas mokyklos šventes. Tokiu būdu greičiau užmezgiau ryšius su mokiniais. Šiuo metu mokiniai jau be mano pagalbos mokosi groti naujus kūrinius bei pasirodo mokyklos bei rajono koncertuose. Užplūsta puikus jausmas matant, kaip mokiniai savarankiškai kuria savo muzikinį kelią.

Vėliau pastebėjau, kad ir kiti mokiniai labai nori groti gitaromis, todėl įkūriau gitaros būrelį. Kiekvieną semestrą atsiranda vis daugiau norinčių groti, per tris semestrus gitaros būrelį lankė apie 30 vaikų. Mokiniai patys nusiperka gitaras ir mokosi groti nuo pačių pagrindų. Būrelio nariai pramokę gitaros pradmenų, patys renkasi kūrinius, o aš jiems padedu tobulinti savo meistriškumą. Gitaristai ne tik įgyvendina savo svajones valdyti instrumentą ir muzikuoti, bet ir suteikia džiaugsmo miestelio gyventojams savo muzikavimu – buvo surengti du koncertai, kurių metu mokiniai mosėdiškiams grojo bei dainavo.

Mokiniams po pamokų ne tik padedu išmokti groti gitara. Praėjusiais metais su penkiomis devintokėmis mokomės dainuoti keliais balsais šiuolaikines pop muzikos dainas. Tai ugdo įsiklausymą ir bendrumą. Skatinau merginas kurti savo vokalines partijas, labiau pasitikėti savimi bei dainuoti ir solo, ir grupėje. Bendros veiklos skatina teigiamą tarpusavio priklausomybę, mokiniai išmoksta pagarbos ir pakantumo vieni kitiems, jie ugdosi sutarti, turėdami skirtingas nuomones apie kūrinių ar partijų pasirinkimą.

Dirbant mažo miestelio mokykloje greitai atsiskleidžia mokinių užimtumo ir kūrybiškumo problemos. Todėl manau, kad mano dėka daugiau mokinių atrado muzikavimo džiaugsmą, išmoko save išreikšti ir atitrūkti nuo rūpesčių grodami. Taip pat džiaugiuosi, kad mokiniai gali ugdyti pasitikėjimą savimi pasirodydami per koncertus.