Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ilgesni mokslo metai atsirūgo ir juos sumaniusiai ministrei J. Petrauskienei
event 2018-06-25 domain Lrytas.lt

Ilgesni mokslo metai atsirūgo ir juos sumaniusiai ministrei J. Petrauskienei

Mokytojų ir mokinių kūrybiškumo išbandymu turėję tapti pailginti mokslo metai virto savotišku egzaminu šį eksperimentą sumaniusiai švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei.

Panašu, kad ministrė šio egzamino neišlaikė. Bent jau tą rodo naujausia „Lietuvos ryte“ skelbiama visuomenės nuomonės apklausa. Jos rezultatai ypač nepalankūs J.Petrauskienei.

Švietimo ir mokslo ministrės populiarumas šį mėnesį žemyn smigo labiausiai tarp gyventojų vertinimui pateikiamų visuomenės veikėjų.

Praėjusį mėnesį J.Petrauskienę palankiai vertino 19,6 proc. apklaustųjų, o dabar tik 13,1 proc. Išaugo ir ją nepalankiai vertinančių žmonių būrys – nuo 28,3 proc. iki 30,9 proc.

Politologė Rima Urbonaitė neabejoja, kad ministrei atsirūgo prieštaringai vertinamas sprendimas pailginti mokslo metus. Be to, taip jau sutapo, kad vaikai į mokyklą buvo priversti eiti per alinančius karščius. „Kiek klasėse kilo temperatūra, tiek smuko ministrės reitingai. Kitaip ir būti negalėjo“, – mano Mykolo Riomerio Viešojo valdymo fakulteto Politikos instituto lektorė.

Ji pastebėjo, kad sprendimas tęsti mokslo metus visuomenėje nebuvo sutiktas palankiai. „Jis nebuvo nei apgalvotas, nei pažangus. Pats sumanymas gal ir nebuvo blogas, bet jis buvo be turinio. Kilęs chaosas, aišku, atsiliepė ministrės reitingams“, – mano R.Urbonaitė.

Daugiau skaitykite čia.