Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ilgesni mokslo metai išgąsdino ne visus: ką per karščius veikė mokiniai?
event 2018-06-13 domain Delfi.lt

Ilgesni mokslo metai išgąsdino ne visus: ką per karščius veikė mokiniai?
Šie mokslo metai moksleiviams – ilgesni, tad reikalavo didesnio mokyklų pasiruošimo. Vasarišką karštį dalis mokyklų išsprendė keisdamos mokymosi aplinkas, vykdydamos edukacines išvykas, pamokas perkeldamos laukan. Mokyklų vadovai pasakoja, kaip reagavo į šiuos pokyčius bei siūlo, kaip mokymąsi vasaros metu galima paversti naudingu ir įdomiu.

Į pokyčius progimnazija pažiūrėjo išradingai
 
Apie tai, kaip reagavo į mokslo metų ilginimą, pasakoja Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas. Anot jo, progimnazijoje iškart buvo svarstoma apie tai, kad vasaros metu geriausia būtų rengti projektinę veiklą ar edukacines išvykas. Galų gale buvo nutarta šiemet rengti edukacines išvykas, o projektinę veiklą, kuriai reikėtų daugiau pasiruošimo, kol kas atidėti.

Bendruomenėje kalbant apie edukacines išvykas, iš karto susidurta su išvykų finansavimo problema, nes mokykloje šiai priemonei kiekvienai klasei metams skiriama 60 eurų. Netradicinės pamokos ir išvykos negalėjo būti vykdomos kiekvieną dieną, todėl likusių dienų programai teko sugalvoti kažką kito.
 
„Pagalvojome, kad vasarą galėtume lauke įrengti lauko klasę, taip pat sutvarkyti lauko erdves edukacijos tikslais, aptverti teritoriją. Dalį darbų, kaip lauko klasės įrengimą, atlikome, taip pat įrengėme pradinukams žaidimų aikštelę. Deja, daugiau mums nepavyko atlikti, nes pritrūko ir pinigų, ir laiko. Aišku, kaip ir kiti, vasaros metu nutarėme trumpinti pamokų laiką“, – sako Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius.
 
Daugiau skaitykite čia.