Tinklalapio logotipas
Grįžti

Informacija apie istorijos valstybinio brandos egzamino vykdymą
event 2018-06-14 domain Nacionalinis egzaminų centras

Informacija apie istorijos valstybinio brandos egzamino vykdymą

Birželio 18 d. vyks istorijos valstybinis brandos egzaminas. Jį pasirinko laikyti 10 021 kandidatas. Šis egzaminas bus vykdomas šimtas dešimtyje Lietuvos savivaldybių administracijų įsteigtų centrų.

Egzamino užduotis parengta pagal egzamino programą. Joje nurodyta, kad egzamino užduotyje bus klausimų iš Lietuvos ir pasaulio istorijos Viduriniaisiais, Naujaisiais amžiais ir iš Naujausiosios istorijos. Užduotyje bus po 40 proc. užduočių, kurios tikrina mokinių žinias, supratimą ir žinių taikymą, 20 proc. užduočių tikrins aukštesnius mokinių mąstymo gebėjimus. Istorijos brandos egzamino mokinių pasiekimų lygių apraše pateikti patenkinamo, pagrindinio ir aukštesniojo pasiekimų lygių reikalavimai tikrinamiems mokinių gebėjimams pagal atskiras turinio sritis. Taip pat galima susipažinti ir su užduočių pavyzdžiais, kurie iliustruoja istorijos brandos egzamino patenkinamo, pagrindinio ir aukštesniojo lygio mokinių pasiekimus.

Siūlome susipažinti su istorijos valstybinio brandos egzamino vykdymo reikalavimais. Juos dalyko brandos egzamino vykdymo dieną, prasidedant egzaminui, kandidatams primins ir egzamino vykdytojai.