Tinklalapio logotipas
Grįžti

Inovacijos keičia darbo rinką: reikalingi technologiškai savarankiški, žingeidūs ir kūrybiški jauni žmonės
event 2018-06-28 domain Delfi.lt

Inovacijos keičia darbo rinką: reikalingi technologiškai savarankiški, žingeidūs ir kūrybiški jauni žmonės
Amway Global Entrepreneurship Report 2018 tyrimo duomenimis, 76 proc. Lietuvos piliečių nori kurti verslą, bet mano, kad jiems trūksta žinių. Antreprenerystei tapus vienu svarbiausių ekonomikos plėtros veiksnių, reikšmingą vaidmenį pradeda atlikti dar mokykloje suteikiamos kompetencijos. Apie ateities ekonomiką ir inovacijas verslumo ugdyme „Lietuvos Junior Achievement“ konferencijoje mokytojams diskutavo ministrai, švietimo bei verslo visuomenė, rašoma pranešime spaudai.

Inovacijos keičia darbo rinkos dėsnius
 
Darbo rinkos ateitis dar niekada nebuvo tokia neaiški. „McKinsey Global Institute“ skaičiavimu, pusė visų darbų gali būti automatizuota dar iki 2055 m. – rinkoje pokyčiai vyksta greičiau nei bet kada. Dirbtinis intelektas, didieji duomenys, robotika gąsdina net aukščiausio lygio profesionalus. Ir matome, kad mokyklų programos nespėja reaguoti į greitus darbo rinkai reikalingų įgūdžių pokyčius.
 
„Vis daugiau ir daugiau kalbame būtent apie tai, kad reikalingų įgūdžių darbo rinkai trūkumas negali būti išspręstas tik techninių įgūdžių ar profesinio mokymo pagalba. Būtina kuo anksčiau pradėti ugdyti bendrųjų gebėjimų, verslumo kompetencijas, kurios yra ypatingai reikalingos norint mažinti atotrūkį tarp dabarties ir ateities būtinų įgūdžių darbo rinkai,“ – sako „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Daugiau skaitykite čia.