Tinklalapio logotipas
Grįžti

Interaktyvus testas moksleiviams „Įveik patyčias“
event 2018-03-29 domain Ugdymo plėtotės centras

Interaktyvus testas moksleiviams „Įveik patyčias“

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva vykdoma kampanija „Už saugią Lietuvą" kartu su socialiniais partneriais kviečia 8-13 metų moksleiviams atlikti interaktyvų testą „Įveikti patyčias“.

Teste rasite 10 situacijų, su kuriomis mokiniai kiekvieną dieną susiduria mokykloje. Ar atpažįstate, kada matote ir patiriate patyčias? Ar žinai, ką daryti? Ar galima jas sustabdyti? Teisingą atsakymą surasti padės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai - krepšininkas Jonas Valančiūnas, laidų vedėja Beata Nicholson, atlikėjas Vidas Bareikis ir žurnalistai Richardas Jonaitis.

Kiekvienas vaikas neturi patirti jokios rūšies smurto. Svarbu, kad tiek mokykloje, tiek už jos ribų vaikas jaustųsi saugus, ir jei kiltų smurto pavojaus ar jam įvykus, žinotų, ką gali padaryti. Ši testas yra metodinė priemonė vaikams, skirta patyčių situacijoms atpažinti ir sužinoti, kaip galima juos reaguoti.

Testas sudarytas iš 10 klausimų ir 4 kiekvienos klausimo atsakymo variantų. Ši testas nėra mokinių elgesio vertinimo ar vertinimo priemonė, o vaikams galimybė įgyti patyčių prevencijos ir intervencijos žinių, kaip apsaugoti save nuo patyčių ir kaip galima elgtis jas pastebėjus.

Daugiau informacijos apie testo pateikimo galimybes ir patį testą rasite čia.