Tinklalapio logotipas
Grįžti

Iš pasaulinės geomokslų olimpiados lietuviai parsiveža bronzą
event 2018-08-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Iš pasaulinės geomokslų olimpiados lietuviai parsiveža bronzą

Rugpjūčio 16 dieną Tarptautinėje geomokslų olimpiados bronzos medaliais buvo apdovanoti kauniečiai Gabrielė Tijūnaitytė, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas.

Šiemet Tailande dėl čempionų titulo rungėsi moksleiviai iš Turkijos, Kinijos, Izraelio, Rusijos, Pakistano, Kanados, Tailando, Ispanijos, Vokietijos, Šri Lankos, Kambodžos, Brazilijos, Austrijos, Portugalijos.

Kaip pasakoja M. Černiauskas, olimpiados užduočių sudarytojais pateikė nemažai staigmenų. Dalyviams teko atlikti daug įdomaus tipo užduočių, kokių anksčiau nebuvo tekę matyti ar spręsti. „Buvo labai daug ir įvairių užduočių. Iki aukso medalio laimėjimo trūko praktinių žinių“, – priduria G. Tijūnaitytė.

Tuo tarpu, T. Kvietkauskas džiaugiasi pirma kelione už Europos ribų, kuri atnešė naujas patirtis ir draugus, galimybę savo akimis pamatyti iki tol nematytas uolienas ir dalį jų parsivežti kaip suvenyrus.

Kaip skelbia olimpiados organizatoriai, dalyviai šiemet turėjo pademonstruoti savo žinias apie žemės mokslus, įskaitant geologiją, geografiją, metereologiją, astronomiją ir kitus. Moksleiviams teko atlikti ir praktines užduotis.

Kiekviena valstybė delegavo po keturis moksleivius ir du jų kuratorius. Lietuvai atstovavo Gabrielė Tijūnaitytė, Miglė Šarpilo, kuriai iki laimėjimo pritrūko vos kelių taškų, Markas Černiauskas ir Tomas Kvietkauskas, taip pat Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius ir dokt. Vaida Kirkliauskaitė.

Pirmą kartą geomokslų olimpiada surengta 2003 m. Pietų Korėjos gamtos mokslininkų draugijos iniciatyva. Lietuva šioje olimpiadoje dalyvauja pirmą kartą. Nuo tada ji kasmet organizuojama Kančanaburis provincijoje, esančioje maždaug 123 km į vakarus nuo Tailando sostinės Bankoko.