Tinklalapio logotipas
Grįžti

Iš Suomijos sugrįžę Lietuvos mokytojai: švietime ne pinigai svarbiausia
event 2018-11-09 domain Delfi.lt

Iš Suomijos sugrįžę Lietuvos mokytojai: švietime ne pinigai svarbiausia
Vos prieš kelias dienas projekto „Mokytojai Lietuvai“ dalyviai, pedagogai grįžo iš 10 dienų trukusios stažuotės Suomijoje. Šiandien jie jau pasiryžę savo patirtį ir sukauptas žinias perduoti kitiems kolegoms. Pirmaisiais įspūdžiais mokytojai pasidalino konferencijoje „Mokytojo (ne)standartas“.

Svarbu vizija
 
Ketvirtadienį vykusioje konferencijoje mintimis apie švietimo sistemą Suomijoje pasidalijo trys projekto „Mokytojai Lietuvai“ dalyviai: Rita Urbonaitė, Gediminas Čapkauskas, Tomas Vaitkūnas.
 
Mokytojai, kalbėdami apie viešnagę Suomijos mokyklose, žavėjosi pedagogų darbo metodais ir laisve mokytojams sukurti savo metodus. Tačiau, anot jų, į kelionę jie leidosi parsivežti idėjų, apie jas kalbėti ir įkvėpti ne tik kitus kolegas pedagogus, bet ir esamus bei būsimus tėvelius.
 
Diskusijos metu mokytojai akcentavo, kad norint pagerinti Lietuvos švietimo sistemą ir pakelti mokytojo prestižą, nebūtina užsibrėžti tam tikro tikslo ir žūtbūt stengtis jį pasiekti. Svarbiau yra kurti viziją ir dėl jos kovoti. Pavyzdžiu mokytojai pasirinko tų pačių suomių atkaklumą. Valstybė dabartinę savo švietimo sistemą sukūrė jau seniai, XX a. antroje pusėje, o puikiais rezultatais džiaugiasi tik dabar. Teko įdėti labai daug darbo dėl vizijos ir jos įgyvendinimo, todėl reikia idėjų ir atkaklumo jas įgyvendinti.
 
Daugiau skaitykite čia.