Tinklalapio logotipas
Grįžti

ISM rektorius: studijų kokybę užtikrina gabiausi studentai
event 2018-05-17 domain 15min.lt

ISM rektorius: studijų kokybę užtikrina gabiausi studentai

Šiandien vis garsiau diskutuojant apie aukštojo mokslo kokybę dažnai nuklystama valstybiniu instituciniu lygmeniu ir pamirštamas mums svarbus ir būtinas tarptautiškumo aspektas. Siekdami aukštesnių standartų švietimo srityje, pirmiausia turėtume atkreipti dėmesį į kiek platesnį aukštojo mokslo reformos kontekstą.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriaus doc. dr. Alfredo Chmieliausko teigimu, studijų kokybė – tai pirmiausia atitiktis aukštiems tarptautiniams standartams, siekis prilygti geriausiems. Kadangi standartai nuolat keičiasi, turėtų keistis ir rūpinimosi kokybe būdai. „Kai kalbame apie studijų kokybę, reikia paminėti ne tiek išskirtinę nacionalinės aukštojo mokslo sistemos kokybę, bet ir aukštus standartus ne tik institucijoms, bet ir studijų sritims bei kryptims. Juk lyginti aukštąsias mokyklas dėl daugelio jų savitumo labai sudėtinga. O fizikai gali nesunkiai pasilyginti su fizikais, humanitarai su kitais humanitarais“, – sako ISM universiteto rektorius.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto 18 metų istorija atspindi nuolatinį kokybės siekį. Jau kelerius metus žurnalo „Reitingai“ duomenimis, ISM universitetas pripažįstamas kaip vienas iš stabiliausiai augančių universitetų Lietuvoje.

„Kai Vidurio ir Rytų Europoje pradėjo steigtis panašaus tipo mokyklos, atitikti tarptautinius standartus mums buvo tiesiog neįmanoma. Siekėme to palaipsniui. 2006 m. įveikėme pirmąjį „laiptelį“ įgiję regioninę Vidurio ir Rytų Europos vadybos plėtros asociacijos kokybės žymą. Šiandien ISM universitetas jau pretenduoja gauti aukščiausio lygio pasaulio verslo mokyklų tinklo (AACSB) akreditaciją, liudijančią tarptautinį verslo ir visuomenės pripažinimą. „AACSB International“ yra daugiau nei 1500 pažangiausių verslo švietimo institucijų pasaulyje vienijanti organizacija, teikianti kokybės užtikrinimo paslaugas. Baltijos šalyse dar nėra nė vienos AACSB akredituotos verslo mokyklos“, – pasiekimu džiaugiasi A. Chmieliauskas.

Daugiau skaitykite čia.