Tinklalapio logotipas
Grįžti

Įspūdžiai po egzamino: mokiniai nesiskundžia, mokytojams į kišenę įkris po 3,60 Eur už įvertintą darbą
event 2018-06-04 domain 15min.lt

Įspūdžiai po egzamino: mokiniai nesiskundžia, mokytojams į kišenę įkris po 3,60 Eur už įvertintą darbą

Streso nejautė, egzaminas nesunkus, persistengti ruošiantis nereikėjo, bet galimybė pasinaudoti kompiuteriu ar žodynu pravertė, – tokiomis nuotaikomis šeštadienį dalijosi abiturientai, laikę lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą Vilniaus Žvėryno gimnazijoje. Kelios dešimtys jų rašinį išraitė maždaug valanda anksčiau – egzaminui buvo numatytos keturios valandos.

Dalis abiturientų 15min pasakojo tikėjęsi užduočių lape išvysti temų, susijusių su valstybės atkūrimo šimtmečiu, tačiau spėjimai nepasitvirtino.

Šįmet moksleiviai galėjo rinktis iš tokių samprotaujamojo rašinio temų: „Ką gali pakeisti vienas žmogus?“ (rekomenduojami pasirinkti autoriai – Bronius Krivickas, Marius Ivaškevičius), ir „Svarbiau mylėti ar būti mylimam?“ (rekomenduojami autoriai – Juozas Tumas-Vaižgantas ir Vincas Krėvė).

Abiturientai taip pat galėjo rašyti literatūrinio tipo darbą temomis „Gyvybės vertė literatūroje“ (rekomenduojami autoriai – Balys Sruoga, Sigitas Geda) ir „Susvetimėjimo tema literatūroje“ (rekomenduojami pasirinkti autoriai – Antanas Škėma, Jurgis Kunčinas).

„Formuluojant užduotis siekta, kad jos ne tik atitiktų egzamino programą, bet ir kiek įmanoma skatintų mokinius mąstyti apie jų amžiui aktualias problemas, būtų susijusios su šiandienos aktualijomis“, – pranešime žiniasklaidai rašo Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

Daugiau skaitykite čia.