Tinklalapio logotipas
Grįžti

Išraskime mokyklą!
event 2018-08-27 domain Diena.lt

Išraskime mokyklą!
Kuo toliau, tuo labiau imu įsitikinti, kad mūsų valstybėje gyvena be galo daug išradėjų. Ką jie išradinėja? Mokyklą.

Skaityti daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/nuomones/nuomones/israskime-mokykla-877789

Kuo toliau, tuo labiau imu įsitikinti, kad mūsų valstybėje gyvena be galo daug išradėjų. Ką jie išradinėja? Mokyklą.

Antai reikšdami nepasitenkinimą tradicinėmis mokyklomis pakaunėje privačią bendrojo lavinimo ugdymo įstaigą įkūrė gamtos ir dar bala žino ko mylėtojai. Kas jie, nežinia, nes prisistato tik direktorė, raginanti pavyzdžiu imti šviesuolį Vidūną (ji turbūt nežino, kad šviesuolis buvo Vydūnas) ir žadanti ugdyti abu smegenų pusrutulius.

Gal ir gerai, kai tėvai gali rinktis, bet vargas tau, Lietuva, jeigu mokyklas kuria, joms vadovauja ir vaikus moko tie, kurie patys bent jau rašyti lietuviškai neišmokę.

Tik ar bereikia mokėti rašyti lietuviškai? Juk dar viena nauja mada – tarptautinis bakalaureatas (IB), pasaulinė ugdymo programa, kur viskas – anglų kalba. Viena šviežiai iškepta privati mokyklėlė jau suskubo girtis esanti IB mokykla. Prestižo besivaikantiems tėveliams tai dar vienas masalas, o iš tiesų ta įstaiga dar tik pradėjo ruoštis, kad galėtų siekti tarptautinės programos akreditacijos. Laisva valia rinktis, tik ar lietuviškai savo vaikams nebeturime ko pasakyti? IB baigusieji neslepia, kad programa labiausiai naudinga stojant į užsienio universitetus. Ar bekylanti IB epidemija reiškia, jog norime, kad visi jaunuoliai išvažiuotų studijuoti užsienin?

Daugiau skaitykite čia.