Tinklalapio logotipas
Grįžti

Istorijos mokytojas: reikia mokyti vaikus tinkamai naudoti išmaniuosius telefonus, ne juos drausti
event 2018-08-01 domain LRT.lt

Istorijos mokytojas: reikia mokyti vaikus tinkamai naudoti išmaniuosius telefonus, ne juos drausti

„Koks skirtumas, ar mokinys atras atsakymą istorijos vadovėlyje, ar pasinaudodamas išmaniuoju telefonu? Reikia mokyti vaikus atrinkti informacijos šaltinius, nes dažnai apsiribojame ėjimu į informacinę sistemą, pirmąją paieškos poziciją priimame kaip teisingą atsakymą“, – LRT TELEVIZIJAI kalba istorijos mokytojas Mindaugas Nefas, reaguodamas į Prancūzijos parlamento iniciatyvą uždrausti mokyklose naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Prancūzų moksleiviai nuo rugsėjį prasidėsiančių naujų mokslo metų turės palikti savo išmaniuosius telefonus namie arba laikyti juos išjungtus, nes pirmadienį šalies parlamentas uždraudė mokyklose naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Tokią naujovę mokytojas M. Nefas vertina neigiamai: „Nes dabartinė Lietuvos valdžia mėgsta pasiremti įvairiais užsienio šalių draudimų pavyzdžiais. Tad klausimas, ar nepaseks prancūzų pavyzdžiu.“

Pasak mokytojo, jei vertintume visą įstatymų leidybą, tikrai yra dalykų, kuriuos reikia reglamentuoti aukščiausiai politinei valdžiai, tačiau yra ir tokių, į kuriuos kištis nederėtų. M. Nefo teigimu, išmaniųjų telefonų naudojimas yra būtent toks dalykas, kurio reglamentuoti nereikėtų – tai tarsi moksleivių marškinėlių spalvos reglamentavimas.

Plačiau apie tai – laidos įraše.