Tinklalapio logotipas
Grįžti

Išvydę algalapius pedagogai nusivylę, ministrė pirštu beda į mokyklas
event 2018-10-08 domain Lrytas.lt

Išvydę algalapius pedagogai nusivylę, ministrė pirštu beda į mokyklas

Nuo rugsėjo įsigaliojusi etatinio apmokėjimo tvarka kelia sąmyšį ir nuvilia dalį pedagogų, bet daugelis savivaldybių ir mokyklų tikisi, kad problemos su Švietimo ir mokslo ministerija bus išspręstos.

Didmiesčiai laukia papildomų pinigų

Didžiųjų šalies miestų savivaldybių atstovai perspėja, kad nuo rugsėjo pritaikius etatinio apmokėjimo modelį, kai kuriose mokyklose mokytojų algoms gali imti trūkti lėšų. Savo ruožtu Švietimo ir mokslo ministerija pažadėjo, kad be anksčiau numatytų papildomų 17 mln. eurų šiemet savivaldybėms bus skirta dar 10 mln. eurų „išlyginti netolygumams“ tarp mokyklų.

Anot Vilniaus miesto vicemerės Editos Tamošiūnaitės, lyginant praėjusių metų balandį ir šių metų rugsėjį, bendras savivaldybės biudžetas švietimui išaugo 600 tūkst. eurų per mėnesį, tačiau kol kas nėra žinoma, kiek tiksliai mokyklose kils algos.

Ministerijos metodikoje, anot vicemerės, „yra spragų ir netikslumų“, nemažai rūpesčių turi gimnazijos, nes čia panaikinti anksčiau buvę 5–20 proc. priedai už gimnazijų klases, todėl dar mėnesį bus laukiama patikslinimų.

„Ministerija taiso metodiką, tad tikrasis vaizdas bus po spalio mėnesio atlyginimų. Nes yra koeficientai, yra žirklės – nežinome, kiek tiksliai gausime papildomai lėšų iš valstybės biudžeto, tad mokyklos, skirdamos mokytojams koeficientus, vertina atsargiai. Kokių nors didelių netikėtumų, tikimės, nebus, bet didžiulio atlyginimų padidėjimo irgi nebus“, – kalbėjo ji.

Daugiau skaitykite čia.