Tinklalapio logotipas
Grįžti

Įvardijo, kas trukdo vaikų ir tėvų santykiams
event 2018-04-20 domain Delfi.lt

Įvardijo, kas trukdo vaikų ir tėvų santykiams
Smalsumas, noras tyrinėti pasaulį ir atrasti naujus dalykus – įgimtas dalykas. Tačiau šiuolaikiniams vaikams, pasak edukologės Ramunės Burškaitienės, konkrečios situacijos, įvykiai ar reiškiniai labai greit pasidaro neįdomūs. Išlaikyti jų susidomėjimą nėra lengva. Specialistės teigimu, prislopintą vaikų smalsumą būtina stengtis prižadinti kuo įvairiausiais būdais.

Šiuolaikiniai tėvai, negalėdami praleisti daugiau laiko su vaikais, dažnai jaučiasi jiems skolingi, todėl lepina ar net nuolaidžiauja. Tuo metu vaikai, gaudami mažai dėmesio, jį kompensuoti bando įbedę nosis į išmaniuosius įrenginius. Socialinių mokslų daktarė, edukologė Ramunė Burškaitienė įsitikinusi, kad tai trukdo vystytis tvirtiems tarpusavio santykiams, rašoma leidyklos „Šviesa“ pranešime spaudai.
 
Ramunės Burškaitienės knygoje „Fabiukas ir pašėlę nutikimai “ autorė papasakojo vaikams atpažįstamas istorijas, nutinkančias daugelio kasdienybėje. Knyga skirta skaityti tėvams kartu su vaikais – tiek su savarankiškai skaitančiais, tiek su pradedančiaisiais. Ji turėtų padėti vaikams ir tėvams pasikalbėti apie juos siejantį ryšį bei rasti bendrų veiklų.
 
„Net ir sniego gniūžtės, smėlio pilys ar vandens fontanai vaikams kartais neteikia džiaugsmo. Jiems be galo svarbu turėti tikslą ir norėti mokytis savaime. Mano manymu, savaiminis mokymasis yra pati efektyviausia mokymosi forma vaikystėje, o kai ji dar patobulinama žaidimo teikiamomis galimybėmis, nieko geriau ir nesugalvosi – nebent dar įdomesnį žaidimą“, – sako edukologė.
 
Daugiau skaitykite čia.