Tinklalapio logotipas
Grįžti

Įvertino mokyklų aplinką: viena priemonė ypač pavojinga vaikams
event 2018-09-11 domain Lrytas.lt

Įvertino mokyklų aplinką: viena priemonė ypač pavojinga vaikams

Antrą kartą Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus specialistai dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos inicijuoto bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto mokyklų edukacinių erdvių konkurso vertinimo komisijos veikloje.

Konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę; skatinti mokyklų bendruomenių kūrybiškumą ir savarankiškumą, kuriant mokyklos vidaus ir lauko ir edukacines erdves; ugdyti vaikų ir jaunimo aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes, formuojant mokyklos aplinkos savitumą, kuriant gamtos ir žmogaus sąlyčio aplinkoje zonas; stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, skleisti gerąją patirtį.

Šiais metais aplankę net 82 konkurse dalyvaujančias ugdymo įstaigas, pamatėme, kad sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo siekiniai jau užima tvirtą vietą edukacinių erdvių kūrimo procese. Mokyklos nemažai dėmesio skiria mokinių veikloms lauke, judėjimo skatinimui bei grūdinimuisi. Tačiau neramina batutų populiarumas ugdymo įstaigų erdvėse. Batutai – ypač populiari laisvalaikio praleidimo priemonė, tačiau tai nėra tokia jau nekalta pramoga. Lietuvos draudimo bendrovės kiekvienais metais skelbia, kad daugėjo vaikų susižalojimų šokinėjant ant batutų – vaikai patiria ne tik sumušimų, patempimų, išnirimų, bet ir kaulų lūžių.

Daugiau skaitykite čia.