Tinklalapio logotipas
Grįžti

Įvyko matematikos valstybinis brandos egzaminas
event 2018-06-11 domain Nacionalinis egzaminų centras

Įvyko matematikos valstybinis brandos egzaminas

Birželio 9 d. įvyko matematikos valstybinis brandos egzaminas. Šį brandos egzaminą šiais metais pasirinko daugiau kaip 18 tūkst. abiturientų.

Visiems kandidatams buvo pateikta užduotis, kurią sudarė trys dalys. Pirmoje dalyje buvo pateikta 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais (kiekvieno iš jų teisingas atsakymas vertinamas po 1 tašką). Antroje dalyje buvo pateikta 6 (struktūruoti ir nestruktūruoti) trumpojo atsakymo uždaviniai, kurių vertinamas tik atsakymas (kiekvieno šio uždavinio ar jo struktūrinės dalies teisingas atsakymas vertinamas 1 tašku – iš viso 12 taškų). Trečioje dalyje pateikti 8 (struktūruoti ir nestruktūruoti) uždaviniai, kurių sprendimai ir teisingi atsakymai vertinami 3–6 taškais (iš viso 38 taškai).

Visą matematikos valstybinio brandos egzamino užduotį sudaro 60 taškų, iš kurių 40 proc. atitinka bendrąjį kursą, t. y. 24 taškai, o 60 proc. – išplėstinį kursą, t. y. 36 taškai. Užduotyje tiek minimalius, tiek kitus bendrojo kurso reikalavimus atitinkantys uždaviniai buvo suformuluoti iš visų egzamino programos matricoje nurodytų veiklos sričių, šie uždaviniai buvo pažymėti raide B.

Matematikos brandos egzamino užduotis parengta pagal matematikos brandos egzamino programą. Užduotyje pateikti uždaviniai pagal tematiką ir sudėtingumą skatina mokinius mąstyti taikant matematikos žinias ir sprendžiant ne tik matematinius, bet ir gyvenimiškus uždavinius, pavyzdžiui, keliais skirtingais būdais galima pastatyti mašinas stovėjimo aikštelėje, apskaičiuoti, kiek cukraus yra gėrime, apie jaunimo pamėgtą žaidimą Pokemon

Matematikos valstybinio brandos egzamino kandidatų darbus vertins 170 vertintojų. Darbų vertinimas prasidės birželio 18 d.